Категорії: Nissan, Японські, Компактні | Дата: 16.10.2026 | Оновлено: 16.10.2026
Nissan Rogue — сімейний п’ятидверний кросовер компактного класу, завдовжки близько 4,7 м. У цьому огляді йдеться про друге покоління T32 після рестайлінгу, 2017–2020 модельних років, і третє T33, 2021–2025 модельних років. Обидва зручні для щоденних поїздок із дітьми та подорожей із багажем, хоча в тісному дворі їхні габарити вже відчутні.
T32 приваблює нижчою ціною й атмосферним двигуном із простішим упорскуванням. У T33 сучасніший салон, а версія 1.5 VC-Turbo помітно відрізняється від обох атмосферних 2.5 за тягою та складністю ремонту. Нижче розбираємо американський Rogue. Менший Rogue Sport — окрема модель, а споріднений європейський X-Trail має відмінності в двигунах та оснащенні.
| Версія для ринку США | Двигун | Потужність і момент |
|---|---|---|
| T32 після рестайлінгу, 2017 модельного року | 2,5 л, QR25DE. Чотири циліндри, розподілене впорскування | 127 кВт (172 к.с.), 237 Н·м |
| T33, початкова гама 2021 модельного року | 2,5 л, PR25DD. Чотири циліндри, безпосереднє впорскування | 135 кВт (184 к.с.), 245 Н·м |
| T33, 2022 модельний рік, VC-Turbo | 1,5 л, KR15DDT. Три циліндри, турбонаддув і змінний ступінь стиснення | 150 кВт (204 к.с.), 305 Н·м |
У всіх трьох версіях встановлений варіатор Xtronic, а привід може бути переднім або повним. Разом із двигуном 1.5 для 2022 модельного року Nissan запровадив нове покоління CVT.
T32 у специфікації 2017 модельного року має довжину 4686 мм і ширину 1839 мм без дзеркал. T33 зразка 2021 року трохи коротший: 4648 мм завдовжки, 1839 мм завширшки та 1689 мм заввишки. Його колісна база становить 2705 мм. Це близькі за габаритами автомобілі, тому перехід на новіше покоління не вимагає помітно більшого паркомісця. У повнопривідного Rogue T32 2017 модельного року та T33 2021 модельного року заявлений кліренс становить близько 208 мм — корисний запас для засніженого двору й нерівної ґрунтової дороги, який, утім, зменшується під навантаженням.
Характеристики наведені за американськими специфікаціями Nissan 2017–2022 модельних років. Зміни силового агрегата та трансмісії докладно описані в матеріалах Nissan про Rogue 2022 року.
Рестайлінговий T32 зберіг атмосферний QR25DE. Оновлення 2017 модельного року принесло іншу зовнішність і зміни в салоні, а двигун PR25DD з’явився вже в наступному поколінні. У гамі T32 була й гібридна версія, але її силова установка та багажник відрізняються від звичайного бензинового Rogue. На частині машин початку цього періоду також зустрічається третій ряд.
T33 вийшов для 2021 модельного року з атмосферним PR25DD. Він підходить тим, хто хоче новіший салон без турбонаддуву, однак у нього вже безпосереднє впорскування зі своєю паливною апаратурою. У 2022 модельному році основним став трициліндровий 1.5 VC-Turbo. Його 305 Н·м відчутні під час обгону або розгону з пасажирами й багажем. За цю тягу доводиться платити складнішою конструкцією двигуна.
Рік першої реєстрації не завжди пояснює, який саме мотор стоїть під капотом. Навіть у документах відкликання 25V437 є окремі Rogue 2021 модельного року з VC-Turbo, хоча початкова американська гама мала 2.5. Тому для таких машин визначальними залишаються заводська конфігурація та код двигуна.
Для 2024 модельного року T33 отримав оновлену зовнішність і мультимедіа. У SL та Platinum з’явився екран діагоналлю 31,2 см із Google built-in. Це передусім зміна оснащення: рестайлінговий американський Rogue продовжив використовувати 1.5 VC-Turbo.
За заводськими оцінками 1.5 VC-Turbo економніший за обидва атмосферні двигуни, але різниця залежить від приводу й комплектації. Для порівняння нижче взято бензиновий T32 2017 модельного року та T33 у виконанні SV 2021 і 2022 років. Усі значення переведені в л/100 км та округлені. Це американський цикл EPA, а не WLTP і не заміри на українських дорогах.
| Версія | Місто | Траса | Змішаний цикл |
|---|---|---|---|
| T32 2017, 2.5 QR25DE, передній привід | 9,0 | 7,1 | 8,1 |
| T32 2017, 2.5 QR25DE, AWD | 9,4 | 7,4 | 8,7 |
| T33 2021 SV, 2.5 PR25DD, передній привід | 9,0 | 6,9 | 8,1 |
| T33 2021 SV, 2.5 PR25DD, AWD | 9,4 | 7,4 | 8,4 |
| T33 2022 SV, 1.5 VC-Turbo, передній привід | 7,8 | 6,4 | 7,1 |
| T33 2022 SV, 1.5 VC-Turbo, AWD | 8,4 | 6,7 | 7,6 |
У T33 2021 року базова S має інші оцінки, ніж SV, SL і Platinum. У 2022 році відмінності є й між передньопривідними SV та дорожчими SL/Platinum. Тому число з таблиці не варто переносити на будь-який Rogue лише за об’ємом двигуна.
Дорожні тести показують, чому паспортну економію не слід сприймати як обіцянку. Car and Driver отримав близько 7,4 л/100 км від Rogue 2021 2.5 AWD та 7,6 л/100 км від Rogue 2022 1.5 Platinum AWD на своїх трасових маршрутах зі швидкістю приблизно 121 км/год. Це результати двох окремих випробувань, а не одночасного порівняння за однакової погоди.
У тижневому тесті AutoTrader.ca канадський Rogue 2022 Platinum AWD із 1.5 витрачав у середньому 8,3 л/100 км у змішаних поїздках. Для власника висновок простий: турбомотор може зменшити витрату, але його перевага на конкретному маршруті не обов’язково повторить різницю EPA. Короткі зимові поїздки, затори й часті розгони під навантаженням також змінюють результат.
Найнеприємніший сценарій для власника — коли варіатор починає смикати машину під тягою або двигун набирає оберти, а розгін слабшає. Причина може бути в гідравліці, керуванні чи зношенні механічної частини. У першому випадку іноді достатньо ремонту окремого вузла, тоді як пошкодження робочих поверхонь потребує значно більшого втручання. Поштовх під час увімкнення D або R також може посилювати зношена опора агрегата.
Варіатори різних років не варто об’єднувати в одну історію надійності. З переходом на 1.5 у 2022 модельному році Rogue отримав нове покоління Xtronic. Деталі, діагностичні процедури та кошторис ремонту залежать від конкретної коробки. Наприклад, відомий бюлетень Nissan NTB15-084c щодо вібрацій і кодів P17F0/P17F1 стосується Rogue 2014–2016, а не всіх наступних машин із цими симптомами.
Загальний порядок діагностики описаний у матеріалі про зношення CVT. Для Rogue суттєво, щоб сервіс працював саме з установленою версією Xtronic і міг пояснити причину ривків, перш ніж пропонувати заміну коробки.
Свіжа рідина потрібна для нормальної роботи CVT, але вона не відновлює зношені поверхні. Якщо коробка вже смикається через механічне пошкодження, звичайне ТО не усуне причину. Ремонт може охоплювати гідравліку, механічну частину та контур охолодження, тому ціна заміни рідини майже нічого не говорить про повний бюджет несправного варіатора.
Специфікацію рідини та порядок виставлення рівня підбирають під конкретну коробку. Сам напис Xtronic не робить різні покоління CVT однаковими в обслуговуванні. Для власника тут важливі точний допуск і правильна процедура, а не обіцянка «універсального мастила для всіх автоматів».
На жовтень 2026 року за відкритими цінами українських продавців і сервісів можна скласти такі орієнтири для планових робіт. У таблиці матеріали відокремлені від роботи, а підсумок — це їхня сума. Комплект із дорожчими оригінальними фільтрами та рідинами коштуватиме більше, ніж набір з якісними аналогами.
| Сценарій | Матеріали | Робота | Разом |
|---|---|---|---|
| Моторна олива, оливний, повітряний і салонний фільтри для T32/T33 | 3 300–5 600 грн | 800–1 200 грн | 4 100–6 800 грн |
| Обслуговування CVT для T32 або T33 з 2.5, із комплектом рідини, фільтрів та ущільнень | 8 700–11 000 грн | 1 100–2 100 грн | 9 800–13 100 грн |
У першому рядку нижня частина діапазону ближча до комплектів для T32, верхня — до дорожчих наборів для T33. Це не означає, що всі названі фільтри потрібно міняти при кожній заміні оливи. У другому рядку йдеться про визначений склад масляного сервісу, без ремонту коробки. Кількість рідини й перелік робіт залежать від процедури, а комплект від атмосферного T33 не слід автоматично замовляти для 1.5 VC-Turbo.
Для ремонту механіки корисніше бачити склад рахунку, ніж рекламне «від». Розглянемо умовний кошторис для JF016E: шківи та ремінь коштують орієнтовно 28 000–33 000 грн, рідина, фільтри й супутні ущільнення — ще 9 000–11 000 грн. Якщо погоджений рахунок за всі потрібні роботи становить 14 000 грн, підсумок такого сценарію — 51 000–58 000 грн.
Це розрахунок конкретного набору робіт і деталей за відкритими цінами, а не середній чек завершених ремонтів чи фіксований тариф СТО. Він передбачає, що гідроблок, насос, гідротрансформатор та інші вузли не потребують додаткової заміни, а погоджені роботи охоплюють демонтаж, ремонт, встановлення й налаштування. За інших пошкоджень сума зросте. Для новішого варіатора в парі з 1.5 цей кошторис не застосовується.
Отже, звичайне ТО двигуна й масляний сервіс CVT — це витрати в різні моменти обслуговування, а ремонт коробки є окремим ризиком. Бюджет на нього не потрібно додавати до кожного року володіння так, наче поломка обов’язково станеться.
У QR25DE бензин надходить у впускний колектор, а PR25DD подає його безпосередньо в циліндри. У новішого двигуна є паливна апаратура високого тиску, і бензин уже не омиває впускні клапани. Тому однакові скарги на нестійкий холостий хід чи слабкий розгін можуть приводити до різного ремонту. Винною буває звичайна котушка або свічка, але можлива й проблема з подачею пального.
Витрата оливи теж не пояснюється самим написом 2.5. Вона може зростати через зовнішній витік, вентиляцію картера або зношення двигуна. У цих випадках відрізняються і роботи, і сума в рахунку. Докладно ці причини розібрані в матеріалі про підвищену витрату оливи.
QR25DE простіший за PR25DD у частині впорскування, що робить T32 зрозумілим варіантом за обмеженого бюджету на обслуговування. Проте старший вік додає власних витрат. Якщо мотор пережив перегрів або довго працював із недостатнім рівнем оливи, перевага простішої конструкції вже не врятує від дорогого ремонту.
У VC-Turbo ступінь стиснення змінюється під навантаженням. Це дозволяє поєднувати тягу турбомотора з ощаднішою роботою на спокійному ходу, але додає складний механізм усередині двигуна. Для вживаного Rogue окреме значення мають відкликання, пов’язані з підшипниками та електронним дроселем. Станом на жовтень 2026 року NHTSA описує три кампанії:
| Кампанія | Залучені модельні роки Rogue | Причина |
|---|---|---|
| 25V437 | Окремі 2021–2024 із VC-Turbo | Виробничі дефекти підшипників можуть призвести до відмови двигуна. |
| 26V080 | Окремі 2023–2025 із 1.5 VC-Turbo | Підвищена температура оливи може погіршити змащення та спричинити пошкодження підшипників. |
| 26V081 | Окремі 2024–2025 із 1.5 VC-Turbo | Шестерні електронного дросельного вузла можуть пошкодитися, через що автомобіль втрачає тягу. |
Ці роки не означають, що несправність є в кожного Rogue. Належність до кампанії визначається за VIN через пошук відкликань NHTSA та дані Nissan. Для ввезеного в Україну автомобіля також має значення, де доступна потрібна процедура й на яких умовах її виконають. Безкоштовний ремонт за американською кампанією не можна автоматично обіцяти в будь-якому українському сервісі.
Металевий стукіт, попередження про тиск оливи або раптове падіння тяги можуть супроводжувати серйозну несправність. Продовжувати рух із такими ознаками ризиковано, хоча конкретну причину встановлює діагностика. Документи про виконану кампанію допомагають зрозуміти історію автомобіля, але не дають гарантії стану всього двигуна.
Якщо Rogue більшість часу їздитиме містом та очищеними дорогами, передній привід дозволяє обійтися без карданного вала й вузлів задньої ведучої осі. AWD корисніший на засніженому підйомі або слизькій дорозі до будинку, де двом переднім колесам бракує зчеплення. Задня вісь підключається за командами електроніки. На гальмуванні вирішальними все одно залишаються шини та покриття.
За додаткову тягу власник платить обслуговуванням муфти, кардана й заднього редуктора. Якщо ззаду з’явився гул, причиною може бути як редуктор, так і маточина чи шини, а вібрація під навантаженням не завжди означає відмову муфти. Різницю між цими несправностями пояснює окремий матеріал про повний привід.
У початкового американського T33 2021 модельного року S, SV і SL мають мультимедіа з екраном діагоналлю 20,3 см та підтримкою Apple CarPlay і Android Auto. У Platinum встановлена навігаційна система з екраном 22,9 см та бездротовим CarPlay. Для SL така система була опцією, тому сама назва комплектації ще не описує все обладнання.
SV додає електричне регулювання водійського сидіння та круговий Around View Monitor. Кругові камери особливо доречні у вузькому дворі, де з водійського місця складно оцінити відстань до низької перешкоди. SL і Platinum мають тризонний клімат, тож пасажири ззаду можуть обрати свою температуру. Такі речі відчутні щодня, тоді як дорожче оздоблення салону вже більше залежить від смаку.
Після оновлення 2024 модельного року SL і Platinum отримали більшу мультимедійну систему з Google built-in. Доплата за неї має сенс, якщо саме ця зручність вам потрібна. Вона не змінює принцип роботи 1.5 VC-Turbo й не скасовує витрат на його обслуговування.
Восени 2026 року на українських майданчиках оголошень можна орієнтуватися на такі приблизні діапазони. Пробіг, оснащення та якість ремонту після імпорту помітно впливають на суму.
| Версія | Орієнтовний діапазон |
|---|---|
| T32, переважно 2017–2020, 2.5 | $12 000–18 000 |
| T33, 2021 модельний рік, атмосферний 2.5 | $17 000–26 000 |
| T33, переважно 2022–2023, 1.5 VC-Turbo | $17 000–28 000 |
| T33 після оновлення, 2024, 1.5 VC-Turbo | $19 000–30 000 |
| T33 після оновлення, 2025, 1.5 VC-Turbo | $20 000–34 000 |
Діапазони T33 з атмосферним і турбованим двигунами перетинаються. Сам по собі новіший рік не пояснює, чому одна машина дешевша за іншу: після значного ДТП і дорогий у новому стані Rogue може потрапити в нижню частину ринку. Як наслідки кузовного ремонту впливають на автомобіль, розбираємо в матеріалі про кузов після ДТП. Це орієнтири для машин, які пропонують як готові до експлуатації, без аукціонних лотів під відновлення. У 2024–2025 роках базові виконання та SV ближчі до нижньої й середньої частини діапазонів, а SL, Platinum і Rock Creek можуть коштувати дорожче. Окремі пропозиції виходять за ці межі.
У T33 2021 модельного року відстань для ніг задніх пасажирів за заводською специфікацією становить приблизно 978 мм. Проте посадка залежить і від положення переднього сидіння. Для сім’ї важливо, скільки місця залишається перед дитячим кріслом та чи зручно дорослому сісти поруч.
За другим рядом американського T33 Nissan заявляє близько 895 л для S/SV та до 1034 л для SL/Platinum із підлогою Divide-N-Hide у нижньому положенні. Зі складеними спинками об’єм сягає приблизно 2098 л. Значення переведені в літри, але спосіб вимірювання залишається американським заводським. Тому їх не варто напряму зіставляти з європейськими даними VDA.
Нижнє положення підлоги дає більше висоти для валіз, а верхнє зручніше, коли потрібно завантажити довгий предмет поверх складених спинок. Для коляски багато вирішує її форма: великий загальний об’єм ще не означає, що вона поміститься під шторкою без зняття коліс. T33 має два ряди сидінь. Фото багажника T32 вище показує попередній кузов, до якого ці об’єми не належать.
За простором для родини Rogue доречно порівняти з Honda CR-V 2017–2022. Оснащення пізнішого T33 докладніше описує огляд Rogue 2025. Якщо ж важливіша компактність у місті, у марки є менший Qashqai J10/J11.
У дорожніх випробуваннях Car and Driver Rogue 2022 року отримав схвальну оцінку за комфортну підвіску, проте не за азарт у поворотах. Для сім’ї це радше аргумент на користь спокійних подорожей, ніж запрошення до активної їзди.
У тесті AutoTrader.ca канадського Platinum AWD 2022 року Джефф Вілсон відзначив підтримку передніх крісел у довгій дорозі, але зауважив, що їхня подушка може бути короткою для довгоногого водія. Також він описав помітніші шум і вібрації трициліндрового двигуна під навантаженням. Це спостереження конкретного випробувача про конкретну версію, а не висновок про несправність усіх 1.5.
У цього ж Platinum нерівності доріг Торонто відчувалися сильніше, ніж у деяких конкурентів. Тому шкіряний салон і багате оснащення не варто автоматично прирівнювати до найм’якшої їзди. Для тривалих поїздок мають значення посадка, шини та налаштування підвіски конкретної версії. На тестовому автомобілі збереглися фізичні кнопки й регулятори клімату та гучності — потрібну функцію можна було знайти без переходів між екранами.
T32 з QR25DE підійде тому, хто хоче просторий сімейний кросовер і не готовий витрачати більше заради новішого салону. Тут простіша система впорскування й нижча ціна входу. Водночас автомобіль уже старший, а можливий ремонт CVT легко перекриває економію на купівлі.
T33 2021 модельного року з атмосферним PR25DD — доречний варіант, якщо потрібні сучасніший інтер’єр і оснащення, але турбований двигун не приваблює. Він зберігає атмосферну схему, хоча паливна система вже складніша, ніж у T32. Для звичних міських і трасових маршрутів можна зупинитися на передньому приводі, а AWD обирати під регулярні зимові підйоми чи слизьку дорогу до будинку.
1.5 VC-Turbo вартий уваги заради кращої тяги з пасажирами та багажем. Такий Rogue має більше сенсу для власника, якому доступний сервіс із досвідом роботи з KR15DDT і зрозумілими умовами виконання кампаній. Якщо бюджет на утримання обмежений, доплата за екран і багату комплектацію не повинна залишати без грошей на двигун та варіатор.
Ні. Менший робочий об’єм не робить цей двигун простішим або дешевшим у ремонті. Він має турбонаддув і механізм зміни ступеня стиснення. Його сильна сторона для сімейного Rogue — більша тяга під навантаженням. Якщо вона не потрібна у ваших поїздках, атмосферний 2.5 також залишається доречним варіантом.
Ні. У специфікації 2021 модельного року Nissan наводить різні об’єми для S/SV та SL/Platinum із Divide-N-Hide. Різниця пов’язана з облаштуванням багажника й положенням підлоги. Для високої коляски корисніша доступна висота, а для довгих речей — зручна поверхня після складання спинок. Саме тому літри варто співвідносити з формою свого багажу.