Renault Megane III чи Ford Focus III: універсали 2011–2014 з пробігом

Категорії: Ford, Renault | Дата: 08.10.2026 | Оновлено: 02.11.2026

Сімейний універсал має вмістити коляску або валізи, але не займати зайвого місця на парковці та залишатися зручним у щоденних поїздках. Renault Megane III Estate і Ford Focus III Turnier відповідають цій задачі, але по-різному використовують майже однакову довжину кузова. Перш ніж вибирати між їхніми дизелями, варто розібратися, кому потрібні додаткові відсіки для речей, а кому — довша підлога багажника.

Megane має трохи ширший другий ряд за замірами km77 і місткі допоміжні відсіки під підлогою. Focus у тих самих дослідників показав довший і ширший основний багажний простір. Для регулярних заміських маршрутів близькою парою є Megane 1.5 dCi 110 і Focus 1.6 TDCi 115 із шестиступеневою механікою. Саме ці дизелі та два кузови універсалів 2011–2014 років задають основу порівняння.

Renault Megane III Estate та Ford Focus III Turnier: повні кузови універсалів спереду в три чверті

Два універсали одного класу: основні відмінності

КритерійMegane III EstateFocus III TurnierРезультат для покупця
Кузов і довжинаП’ятидверний універсал, 4567 мм у специфікації 2012 рокуП’ятидверний універсал, 4556 мм у специфікації 2011 рокуРізниця лише 11 мм. Паркувальне місце потрібне практично однакове.
Порівнюваний дизель1.5 dCi, 110 к.с. У ENERGY — 260 Н·м1.6 TDCi, 115 к.с., 270 Н·мБлизькі за тягою версії для повсякденних поїздок із багажем. Слабші дизелі не дають рівноцінного порівняння.
Коробка й привідШестиступенева механіка, передній привідШестиступенева механіка, передній привідВитрати на роботизовані трансмісії не змішуються з витратами цих машин.
Багажник за заводським каталогом524 л загалом, із них 486 л основного відсіку та 38 л додаткових відсіків476 л із докаткою за британською специфікацією 2011 рокуЗагальні літри Renault не означають відповідної переваги для однієї великої речі.
Задня підвіскаНапівзалежна балкаНезалежна багатоважільна Control BladeУ Ford більше окремих шарнірних з’єднань для перевірки. Самою схемою підвіски комфорт не визначається.

Estate, Sport Tourer і Grandtour — ринкові назви універсала Megane III. Turnier, Estate і Sportbreak так само позначають універсал Focus III. У 2014 році Ford почав перехід до рестайлінгу, тому дату й виконання конкретної машини потрібно звіряти окремо. Наведені нижче параметри раннього 1.6 TDCi не слід автоматично переносити на пізніший 1.5 TDCi.

Посадка, дитячі крісла та щоденне керування

У вимірюваннях km77 ширина другого ряду на рівні плечей становила 134 см у Megane Sport Tourer зразка 2012 року та 130 см у Focus Sportbreak зразка 2011-го. Додаткові чотири сантиметри Renault можуть бути корисними, коли позаду їдуть дорослі. Водночас це не вимір ширини між двома встановленими дитячими кріслами: їхні боковини й доступ до замків ременів перевіряють окремо.

У матеріалі ADAC про вживаний Megane III саме Grandtour відзначений за простір позаду, але оздоблення салону описане як досить просте, з великою кількістю твердого пластику. У Focus до рестайлінгу інша незручність — щільно згруповані кнопки й невеликий центральний екран. Для навігації та музики перевіряйте реальні можливості встановленої системи й підключення телефона, а не лише наявність дисплея.

Передні панелі Renault Megane III та Ford Focus III з механічними коробками передач

Для поїздок зі школи на роботу корисними відмінностями будуть підігріви, парктроніки, круїз-контроль і справний клімат. Їхня наявність залежить від комплектації та ринку. Обидва універсали досить довгі, тому задні датчики особливо доречні на тісній парковці, де край бампера погано видно з водійського місця.

Коляска й валізи: чому більше літрів не завжди зручніше

Renault у каталозі Sport Tourer 2012 розклав свої 524 л на 486 + 33 + 5 л. Два останні відсіки допомагають розкласти невеликі речі, але не збільшують основну площадку на ті самі 38 л. Ford для універсала з докаткою наводив 476 л за методом ISO 3832. В автомобілі з іншим підпіллям чи ремонтним комплектом конфігурація може відрізнятися.

Показовіші для великої поклажі — реальні вимірювання Megane Sport Tourer та заміри Focus Sportbreak від km77. Тут зіставлені дані відповідних кузовів 2012 і 2011 модельних серій, а не хетчбеків.

Заміри km77Megane Sport TourerFocus SportbreakЩо змінюється при завантаженні
Глибина багажника84–92 см100 смУ випробуваного Ford було на 8–16 см більше місця вздовж підлоги.
Мінімальна ширина106 см115 смУ Ford на 9 см ширша найвужча виміряна ділянка.
Висота до шторки43 см46 смУ Renault висока валіза раніше виходить за рівень шторки.
Висота завантажувальної кромки61 см60 смРізниця невелика. Для важкої речі важливі також її форма та внутрішній поріг.

Це заміри окремих машин із піднятим заднім рядом. У Renault джерело подає мінімальну й максимальну глибину та ширину, а для Ford — мінімальні величини. Положення підлоги й запасне колесо в цих двох записах не описані однаково, тому цифри не замінюють примірювання конкретної коляски. Вони дають корисний орієнтир: Focus заслуговує на окрему перевірку для довгих і широких речей, тоді як додаткові ніші Megane зручні для дрібного багажу.

Багажники Renault Megane III Estate та Ford Focus III Turnier з піднятими спинками другого ряду

Дизель на трасі: порівнюємо витрату та запас тяги

П’ять кінських сил різниці між 110-сильним Megane та 115-сильним Focus не визначають відчуття від обгону. У Renault ENERGY dCi 110 крутний момент становить 260 Н·м, у Ford 1.6 TDCi 115 — 270 Н·м. У звичайного dCi 110 з окремих ранніх специфікацій було 240 Н·м. Тому напис «1.5 dCi 110» ще не означає, що перед вами саме ENERGY зі Start & Stop.

ADAC випробував Grandtour ENERGY dCi 110 у 2012 році, а Focus Turnier 1.6 TDCi Start/Stopp — у 2011-му. У першого виміряна змішана витрата становила 4,3 л/100 км, у другого — 4,8 л/100 км. На заміському відрізку результати були ближчими: 3,8 та 3,9 л/100 км. На автобані за методикою випробувачів — 5,6 і 5,8 л/100 км відповідно. Це окремі тести різних років, а не одночасний заїзд двох автомобілів.

Якщо у ваших умовах збережеться різниця 0,5 л/100 км, за 20 000 км вона складе 100 л дизеля. Це арифметичний сценарій на основі різниці результатів, а не обіцянка річної економії. Для тривалої траси обидва мотори дають невелику витрату, а відрив у заміському режимі виявився значно меншим, ніж у змішаному циклі.

За керованість Focus має окремий аргумент: в випробуванні Turnier 1.6 TDCi оцінювали конкретну 115-сильну версію, а огляд уживаного покоління ADAC відзначав збалансоване шасі та налаштування керма. Це привід вибрати Ford, коли реакції автомобіля важливі поряд із вантажним простором. Для спокійних довгих маршрутів Renault ENERGY цікавий результатом витрати й невисоким шумом у салоні, який також відзначили випробувачі ADAC.

1.5 dCi та 1.6 TDCi: важливі відмінності перед купівлею

У Megane позначення ENERGY означає більше, ніж наявність кнопки Start & Stop. Для оновленого dCi 110 Renault описував рециркуляцію вихлопних газів низького тиску, оливний насос зі змінною продуктивністю та п’єзоелектричні форсунки із сімома отворами розпилювача. Тому під час ремонту паливної системи недостатньо замовити деталь просто для «Megane 1.5 dCi»: потрібні точний код двигуна й номер установленої форсунки. Для машини зі скаргою на втрату тяги важливо перевірити також роботу EGR, а не починати із заміни форсунок лише за назвою помилки.

Випробуваний ADAC Focus III 1.6 TDCi 115 має код T1DB, чотири циліндри з двома клапанами на кожен і систему впорскування Common Rail. Це восьмиклапанний дизель із DPF, тож відгуки про інші виконання 1.6 TDCi потрібно зіставляти з конкретним мотором. Якщо продавець повідомляє про ремонт турбіни або сажового фільтра, у рахунках варто шукати не лише назву заміненої деталі, а й причину втручання. Для DPF корисні результати діагностики перепаду тиску та регенерацій. Напис «фільтр почищено» не показує, як він працює після ремонту.

Що змінює витрати на обслуговування

У вибраних 1.5 dCi та 1.6 TDCi є ремінний привід ГРМ. Під час купівлі рахунок із переліком установленого комплекту й датою роботи корисніший за усне «ремінь міняли». Інтервал перевіряють за конкретним двигуном, ринком та умовами обслуговування, а стан помпи й допоміжного приводу погоджують окремо. Точна комплектація комплекту впливає на кошторис обох машин.

У відкритих українських тарифах для цих моделей восени 2026 року зазначені такі початкові суми. Це лише робота, без комплектів, рідин, зчеплення чи маховика. Прайс не деталізує кожен код двигуна, тому остаточну застосовність тарифу потрібно підтверджувати за VIN.

ОпераціяMegane III, роботаFocus III, роботаЩо не включено
Заміна ременя ГРМВід 5775 грнВід 6750 грнРемінь, ролики, помпа й інші матеріали
Заміна зчеплення у зборіВід 7425 грнВід 6075 грнЗчеплення, маховик та інші потрібні деталі

Навіть ці два приклади не дають одній марці постійної переваги: у наведених пропозиціях робота з ГРМ дешевша для Renault, а зі зчепленням — для Ford. Повний ремонт залежить від установлених вузлів. У замовленні на зчеплення потрібно окремо бачити, чи йдеться про його комплект, чи також про двомасовий маховик.

В огляді вживаного Megane III ADAC звертав увагу на приводи коліс, шарніри кермового механізму, підвіску та гальма. Для Focus III у переліку зауважень були підвіска, витоки оливи, освітлення та корозія вихлопної системи. Отже, балка Renault не звільняє його від витрат на ходову, а багатоважільну схему Ford потрібно оцінювати за станом з’єднань і геометрією коліс.

Для дизелів обох марок помилки впорскування, нестабільний запуск чи повторні скарги на DPF потребують з’ясування причини. Заміна турбіни також має супроводжуватися перевіркою її змащення та впуску. Різницю між окремою деталлю й ремонтом усієї несправної системи пояснює матеріал про турбомотори. Специфічні перевірки поколінь зібрані в огляді несправностей Megane та огляді Ford Focus III.

Короткі міські маршрути та потреба в автоматі

Коли щоденні поїздки короткі й двигун рідко виходить на тривалий прогрітий режим, для обох універсалів варто порівняти атмосферні бензинові 1.6 з механікою. У Renault це K4M, у Ford — Ti-VCT відповідного виконання. Вони прибирають із покупки дизельне впорскування та сажовий фільтр, але потребують власного обслуговування ГРМ, охолодження й запалювання. Витрату дизелів із попереднього розділу на них не переносять.

Для автоматичного перемикання доведеться вибирати іншу силову конфігурацію. Megane 1.5 dCi пропонувався з EDC, а в ранньому європейському Focus дизельний PowerShift поєднувався з 2.0 TDCi. Порівнювати його як той самий 1.6 TDCi 115 із заміненою коробкою некоректно. Суха DPS6 бензинових Focus і дизельний PowerShift також не є однаковим агрегатом. Якщо автомат є обов’язковою умовою, спочатку звузьте вибір за конкретною комбінацією двигуна й трансмісії.

Ціни двох дизельних універсалів в Україні

Восени 2026 року в перевіреній вибірці українських майданчиків оголошень ціни на універсали 1.5 dCi 110 і 1.6 TDCi 115 з механікою тримаються в таких діапазонах:

РокиMegane III Estate 1.5 dCi 110 MTFocus III Turnier 1.6 TDCi 115 MT
2011–2012Приблизно $5700–9900Приблизно $6000–8800
2013–2014Приблизно $5400–9500Приблизно $7000–8400

Перевірка охоплює кузови універсалів і механічні коробки. Хетчбеки, інші мотори, роботи, повтори за VIN та пропозиція з невизначеним обсягом кузовних робіт у ці орієнтири не включені. Це ціни продавців у вибірці, не завершених угод. Діапазони перекриваються, тому порівнювати потрібно машини близького року, пробігу й оснащення. Dynamique або Bose у Renault та Trend або Titanium у Ford можуть мати різне наповнення залежно від країни поставки.

Який універсал обрати під свій маршрут

Для довгого багажу й активнішого керування — Focus III Turnier 1.6 TDCi 115 MT. На його користь говорять довша підлога й більша мінімальна ширина багажника у виміряній машині та відзначені випробувачами реакції шасі. Компромісами залишаються складніше меню раннього салону й більша кількість з’єднань задньої підвіски, які потрібно перевірити.

Для другого ряду й організації невеликого багажу — Megane III Estate 1.5 dCi 110 MT. Він має трохи ширший задній ряд за замірами km77 та додаткові відсіки для речей. ENERGY dCi 110 також показав меншу витрату в окремому тесті ADAC. Але його основна площадка для поклажі виявилася коротшою, тому сімейну коляску потрібно приміряти саме до неї, а не орієнтуватися на загальні 524 л.

Для переважно коротких міських поїздок вибір кузова залишається тим самим, а порівнювати доречніше бензинові 1.6 з механікою. Якщо потрібен більший універсал, окремою альтернативою буде Ford Mondeo IV. Коли важливіша вища посадка, варто перейти до іншого типу кузова, наприклад Renault Duster. А порівняння універсалів до $10 000 додає до цієї пари ще й Octavia A5.

Питання перед купівлею

Чи означає напис Grandtour інше покоління Megane?

Ні. Grandtour, Estate і Sport Tourer можуть бути назвами універсала одного покоління на різних ринках. Для цієї пари потрібен Megane III з п’ятидверним кузовом універсал. Самої назви Grandtour без року й покоління недостатньо, бо вона зустрічається й у пізніших Megane.

Чи обов’язково ENERGY dCi 110 має робот EDC?

Ні. У лінійці Megane Sport Tourer 2012 ENERGY dCi 110 Start & Stop був із шестиступеневою механікою, а dCi 110 EDC був окремою конфігурацією. На огляді звірте код силового агрегату, кількість педалей та дані заводського виконання. Потужність 110 к.с. сама по собі не визначає ні коробку, ні наявність ENERGY.

Чи можна оцінити стан DPF лише за відсутністю лампи на панелі?

Ні. Потрібні діагностика блока двигуна та перевірка фактичного обладнання. Для обох дизелів дивляться помилки, показники диференційного тиску за процедурою конкретного двигуна й доступні дані про регенерації. Відсутність індикатора не підтверджує, що фільтр на місці та працює штатно.

Поділіться цим:
Подобається:

Рекомендуємо