Категорії: Китайські, Електромобілі, Кросовери, Субкомпактні | Дата: 02.11.2026 | Оновлено: 04.11.2026
BYD Yuan Up — невеликий п’ятимісний електричний кросовер, який з’явився 2024 року. За довжини 4,31 м він коротший за Yuan Plus, відомий на багатьох ринках як Atto 3. У Yuan Up вища посадка й пряміший дах, ніж у міського хетчбека, проте габарити ще дозволяють користуватися ним на тісних парковках. Тут розглядаємо суто електричні китайські машини перших років, які вже є на українському вторинному ринку.
Назви важливо розділити відразу. Yuan, Yuan Pro, Yuan Plus та Yuan Up — не чотири комплектації одного автомобіля. Європейський Atto 2 споріднений із Yuan Up, але має власні сертифікаційні дані, зарядне оснащення та оновлення. Його характеристики не завжди збігаються з китайським імпортом.

Китайське керівництво розділяє три коди електропривода. BYD6433SBEV має 70 кВт і 180 Н·м, BYD6433SBEV1 — ті самі 70 кВт і 180 Н·м, BYD6433SBEV2 — 130 кВт і 290 Н·м. Це пояснює, чому один індекс 401 не визначає потужність: серед машин із більшим пакетом є різні мотори.
| Китайський Yuan Up, стартові версії 2024 року | 301 км | 401 км, мотор 130 кВт |
|---|---|---|
| Батарея Blade LFP, заявлена місткість | 32 кВт·год | 45,12 кВт·год |
| Потужність / момент | 70 кВт / 95 к.с., 180 Н·м | 130 кВт / 177 к.с., 290 Н·м |
| Привід і трансмісія | Передній, одноступеневий редуктор | |
| Заводський запас | 301 км CLTC | 401 км CLTC |
| 0–100 км/год | Залежить від виконання | 7,9 с за заводськими даними |
| Довжина / ширина / висота | 4310 / 1830 / 1675 мм | |
| Колісна база / місця | 2620 мм / 5 | |
| Підвіска | McPherson спереду, балка позаду у відповідних ранніх виконаннях | |
Для точнішої ідентифікації китайської машини корисний код на заводській табличці: у керівництві перші два виконання мають максимальну швидкість 150 км/год, третє — 160 км/год. Наведені виробником витрати 12,0 / 12,2 / 12,2 кВт·год на 100 км отримані в CLTC. Це сертифікаційні значення, які не є українським дорожнім тестом.
Окрему корисну енергію пакетів виробник у цих документах не виділяє. У заводській специфікації експортного Yuan Up два мотори — 70 і 130 кВт — також поєднуються з одним пакетом 45,12 кВт·год. Отже, індекс 401 описує паспортну дистанцію, але не встановлює потужність.
Пізніші китайські виконання отримували нові комплекси допомоги водієві, інше кермо та додаткове оснащення. Сам рік у документах не показує, чи це рання машина, чи нова виробнича версія. Для автомобіля з іншою батареєю потрібна його власна заводська таблиця.
Європейський Atto 2 дає корисну точку порівняння, якщо розглядати його окремо. У брошурі раннього Atto 2 для Європи версії Active і Boost мають 45,12 кВт·год, 130 кВт, 312 км WLTP та зарядку AC 11 кВт / DC 65 кВт. Заявлені 400 л багажника також стосуються цієї специфікації. Ці дані не є перерахунком CLTC китайської машини або доказом її трифазного зарядного модуля.
Порівняно з низьким хетчбеком у Yuan Up зручніше сідати через вищий дверний отвір. Перед водієм стоїть окрема цифрова панель, а центральний екран розташований над консоллю. У ранніх китайських виконань є звичні фізичні клавіші поряд із селектором і місце для телефона. Напівприховані ручки дверей не потребують такого самого висування, як повністю втоплені електропривідні ручки деяких дорожчих моделей.
Діагональ приладів у відповідних виконаннях — близько 22,4 см. Центральний дисплей залежить від комплектації: трапляються варіанти приблизно 25,7 та 32,5 см. Більший екран зручніший для карти й камери, проте не визначає якість зв’язку або доступність української навігації.

На Autohome власник Yuan Up 2024 року з мотором 130 кВт хвалить зручність щоденного користування й кермо, проте вважає фарбу чутливою до дрібних подряпин. Цей відгук описує його досвід догляду, а не вимір товщини покриття. Для сімейного використання важлива й різниця заднього ряду: китайське керівництво містить схему встановлення дитячих крісел, тому доступ до ISOFIX потрібно оцінювати разом із вашим конкретним кріслом.
Різниця між 180 та 290 Н·м відчувається насамперед під час прискорення з пасажирами. Одноступеневий привід не перериває тягу перемиканнями. Для спокійного міського маршруту слабша версія дає інший темп, а мотор 130 кВт залишає більший запас під час виїзду на швидку дорогу.
Для раннього експортного Yuan Up виробник наводить радіус розвороту 5,25 м. Китайське керівництво містить розміри шин 215/65 R16 та 215/60 R17 і тиск 250 кПа, тобто 2,5 бара. У цих шин розрахункова висота боковини становить близько 140 та 129 мм відповідно. Для конкретного комплекту коліс тиск звіряють із табличкою автомобіля.
У вересні 2024 року китайський автомобільний портал Черживан зібрав 103 придатні до аналізу анкети власників Yuan Up. У відповідях часто хвалили простір і прискорення, а серед зауважень траплявся дорожній шум. Частина учасників повідомляла про проблеми електрики та обладнання кузова. Опитування не встановлює частоти поломок усього парку: участь добровільна, а несправності не проходили єдину незалежну діагностику.
Дані цього опитування про дистанцію на заряді недостатньо розділені за батареями й умовами поїздок, тому окремого дорожнього показника для 301 та 401 вони не дають.
У китайському керівництві Yuan Up описані окремі AC- та DC-процедури. Китайські автомобілі із заводськими GB/T підключаються до Type 2 через відповідний AC-кабель або адаптер. Для швидкої CCS2 потрібен активний CCS2 → GB/T DC, який узгоджує протоколи станції й машини. AC-перехідник для цього не підходить. Керівництво описує однофазне обладнання 220 В / 16 або 32 А, тому європейські 11 кВт Atto 2 не визначають зарядні можливості китайського Yuan Up.
На українській AC-точці 11 кВт із трьома фазами по 16 А однофазне підключення при 230 В дає приблизно 3,7 кВт до втрат. За фактичної середньої потужності 3,5 кВт поповнення 14 кВт·год займає чотири години. Сумісність обладнання пояснює матеріалі про зарядні роз’єми, а вплив тарифу — порівнянні вартості зарядки.
Керівництво також описує опційне V2L: через відповідний зовнішній пристрій автомобіль подає 220 В із максимальною потужністю 2,2 кВт. Для початку потрібен заряд не нижче 15%, а на холоді доступна потужність може зменшуватися. Так можна живити сумісний окремий прилад під час виїзду.
У цифровому оснащенні варто розділити три речі. Мультимедіа відповідає за екрани й застосунки, голосовий помічник приймає команди, а асистенти руху працюють із камерами та датчиками. Наявність поворотного дисплея нічого не говорить про адаптивний круїз або автоматичне паркування.
Китайське керівництво сімейства Yuan Up описує звичайний та адаптивний круїз залежно від оснащення. Їх не слід ототожнювати з усім набором функцій пізнішої серії «DiPilot (система інтелектуального водіння)». Для додавання цифрового ключа потрібні передбачені виробником телефон і прив’язка користувача. Камера, Bluetooth та налаштування клімату виконують інші завдання, ніж хмарні команди. Український переклад меню сам по собі не переносить акаунт і не встановлює іншу апаратну систему DiPilot.

Пряміша задня частина кузова залишає корисну висоту для речей. Для китайського Yuan Up у використаному керівництві не наведено зіставного багажного об’єму за єдиною методикою, тому 400 л європейського Atto 2 залишаються в його окремій специфікації вище.
Натомість є точні дані про масу. Для BYD6433SBEV, BEV1 та BEV2 споряджена маса становить 1430, 1520 та 1540 кг, максимально дозволена — 1805, 1895 та 1915 кг. Різниця в усіх трьох випадках — 375 кг. Умовні четверо людей по 75 кг займають 300 кг цього запасу, залишаючи 75 кг до речей і додаткового обладнання. Це арифметичний приклад за заводськими значеннями; фактичну масу машини та допустиме навантаження на осі враховують окремо.
У китайському регламенті Yuan Up гальмівну рідину міняють через 24 місяці або 40 тис. км, охолоджувальну — через 4 роки або 100 тис. км. Перша заміна редукторної оливи припадає на 24 місяці або 40 тис. км, наступні — на 24 місяці або 48 тис. км, за межею, яка настане раніше.
Об’єм оливи теж різний: для BYD6433SBEV і BEV1 наведено 0,45 ± 0,05 л, для BEV2 — 0,60 ± 0,05 л. У перевірених українських пропозиціях літрова упаковка оливи відповідного допуску BOT-384 восени 2026 року коштує приблизно 1,4–1,6 тис. грн. Це ціна матеріалу без роботи, а вибір допуску остаточно звіряють із кодом електропривода. Оцінку стану пакета пояснює огляд діагностики батареї.
На жовтень 2026 року перевірені українські пропозиції Yuan Up лежать приблизно в діапазоні $20,9–23,6 тис. Це зріз запитуваних цін, у якому однаковий напис 401 може приховувати різні мотори. Менший кузов марки описаний в огляді BYD Seagull, а нижчий п’ятимісний хетчбек — у BYD Dolphin з пробігом.
Керівництво описує початковий етап, коли автомобіль визначає можливості станції й ще не бере велику потужність. Окремо струм зменшується на холодній батареї, особливо за високого заряду. Тому перші секунди сеансу не визначають максимальну швидкість усієї зарядки.
BYD радить за можливості заряджати одразу після поїздки, поки батарея тепліша. Терморегулювання допомагає прогріти холодний пакет, але також споживає енергію й подовжує сеанс. Ця рекомендація не означає, що автомобілю гарантована однакова потужність за будь-якої температури.
Китайське керівництво Yuan Up описує обидва варіанти залежно від оснащення. Для ACC на кермі показані окремі кнопки збільшення та зменшення дистанції до автомобіля попереду. У звичайного круїзу цього регулювання немає. Перелік функцій конкретної машини звіряють із заводською конфігурацією та її меню.