Категорії: Китайські, Електромобілі | Дата: 02.11.2026 | Оновлено: 04.11.2026
BYD Han EV — майже п’ятиметровий електричний седан, який вийшов 2020 року. Він пропонує низьку посадку, довгу колісну базу й багато оснащення для задніх пасажирів. За компонуванням це альтернатива великим седанам, а не кросоверу: двері багажника тут не піднімаються разом із заднім склом.
На українському ринку трапляються китайські та експортні Han. Поруч продаються гібридні DM-i й DM-p, а з 2025 року — окремий Han L. У цьому огляді йдеться про звичайний Han EV, насамперед після оновлення 2022 року. Дані новішого Han L, зокрема його зарядної системи, до старого кузова не належать.

У китайського Han EV важливо відокремити початкові 506/605 від оновлених 715/610. Для порівнюваної пари після оновлення 2022 року батарея спільна, різницю створюють привод і потужність. Китайські сертифікаційні документи та керівництво Champion 2023 дозволяють прив’язати її до кодів моделі:
| Китайська версія після оновлення 2022 року | Код | Батарея / CLTC | Мотори та привід |
|---|---|---|---|
| 715 | BYD7009BEV6 | 85,44 кВт·год / 715 км | Передній, 180 кВт / 350 Н·м |
| 610 AWD | BYD7009BEV5 | 85,44 кВт·год / 610 км | Передній 180 + задній 200 кВт; разом 380 кВт / 700 Н·м |
Це заявлена енергія пакета, а не окремо виміряна корисна. У Champion були й інші передньопривідні коди, тому менші 506 або 605 не можна ідентифікувати за одним числом: у різні роки змінювалися сам пакет і методика паспортної дистанції.
Пара 715 FWD та 610 AWD вище стосується китайської лінійки після оновлення. Наступна таблиця окремо описує європейську специфікацію 2024 року з іншим зарядним портом.
| Параметр | Han EV AWD Executive / Emerald Edition, специфікація Європи 2024 року |
|---|---|
| Мотори / привід | Два, повний привід. Передній 180 кВт, задній 200 кВт |
| Сумарна потужність / момент | 380 кВт / 517 к.с., 700 Н·м |
| 0–100 км/год / максимальна швидкість | 3,9 с / 180 км/год |
| Батарея | Blade LFP, заявлені 85,4 кВт·год. Окрему корисну енергію брошура не виділяє |
| Заводські запас і витрата | 521 км і 18,5 кВт·год/100 км, змішаний WLTP |
| Розміри / колісна база | 4995 × 1910 × 1495 мм / 2920 мм |
| Місця / споряджена маса | 5 / 2250 кг |
| Багажник | 410 л за даними виробника, метод вимірювання в цій таблиці не деталізовано |
| Зарядні порти й потужність | CCS2, AC 7 кВт однофазний, DC до 120 кВт |
| Заводський час зарядки | AC 0–100% — 14,4 год. DC 10–80% — 48 хв, 30–80% — 30 хв за сприятливих умов |
Джерело експортних параметрів — європейська брошура BYD Han. Для китайського Han зарядне оснащення встановлюють за його заводською конфігурацією.
У багатому Han задні пасажири отримують власне керування кліматом, підігрів, вентиляцію та електричне регулювання нахилу спинки. Невеликий дисплей у центральному підлокітнику дозволяє змінити частину налаштувань, не просити водія дістатися до головного екрана. Саме ці можливості пояснюють інтерес до моделі для довгих поїздок із пасажирами.
Салон поєднує м’яку оббивку, декоративні вставки та широку консоль. В оснащенні є відмінності: назва Emerald позначає зокрема спеціальне оформлення, а не іншу силову установку в наведеній європейській парі. На вживаній машині важливо, як збереглися бічні валики сидінь, чи рівномірно працює вентиляція та чи регулюється задня спинка.

В особистому журналі власника Han Champion 715 FWD описані перші 2 700 км і поїздки між китайськими містами. Власник звик до легкої педалі акселератора, але відзначав складність точно тримати швидкість на початку знайомства. Також згадує широкий кузов, великий розворот і щільне закривання задніх дверей. Це досвід однієї машини 2023 року, без статистичного узагальнення.
У тому самому щоденнику власник згадує звуки гальм на спуску та в дощ упродовж перших 1000 км, які згодом зникли. Він також звикав до характеру уповільнення навіть у комфортному режимі. Причину звуків діагностика в цьому записі не встановлювала.
Передньопривідний 715 має 350 Н·м, тоді як AWD 610 додає задній мотор на 200 кВт й отримує сумарні 700 Н·м. За спільної батареї 85,44 кВт·год передньопривідна машина має більшу паспортну дистанцію. Повнопривідна важча й передає тягу на обидві осі — ці відмінності зберігаються і під час спокійної їзди, коли можливості розгону використовуються лише частково.
| Версія | Споряджена / максимально дозволена маса | Різниця |
|---|---|---|
| BEV6, 715 FWD | 2100 / 2475 кг | 375 кг |
| BEV5, 610 AWD | 2250 / 2625 кг | 375 кг |
Ця різниця мас однакова, хоча сам AWD важчий. Для поїздки з повним салоном і валізами потрібно зіставити фактичне завантаження з документами конкретного автомобіля та допустимими навантаженнями на осі.
Для обох наведені шини 245/45 R19. Експортні згадки про DiSus-C та конкретні гальма потрібно звіряти з китайським роком і комплектацією — сама схожість кузова їх не встановлює.
Кліренс у різних ринкових документах подають із різними навантаженнями, тому універсальну цифру для всіх Han тут не використовуємо. Низькі бампери й довга база вимагають уваги на крутих пандусах. Для конкретного автомобіля потрібне значення з його документації та перевірка геометрії вашого заїзду.
У згаданого власника китайського 715 домашня точка була оформлена як 7 кВт, але він спостерігав переважно 5,2–5,8 кВт. Причину він не встановив. Це приклад реального сеансу, а не заводська межа бортового модуля. Для української стоянки важливі напруга під навантаженням, доступний струм і можливості конкретного Han. Європейські дані в таблиці не замінюють цієї перевірки.
Для наведеного європейського Han виробник заявляє DC до 120 кВт та різний час для двох діапазонів: 48 хв від 10 до 80% і 30 хв від 30 до 80%. У китайського автомобіля із заводським GB/T підключення до CCS2 потребує активного DC-адаптера з перетворенням протоколу. Кабель Type 2 → GB/T AC призначений для іншого виду зарядки. Докладніше це пояснює огляд зарядних роз’ємів.
У холодну погоду керівництво Han Champion описує меншу зарядну потужність і витрати на підігрів пакета. BYD рекомендує за можливості підключатися після поїздки, коли батарея ще тепла. Короткі зимові маршрути можуть потребувати повторних прогрівів, через що середня витрата зростає. Вплив погоди та зношення розділено в матеріал про доступну енергію та SOH, а домашні й публічні тарифи — у прикладами розрахунку зарядки.
У Han є окрема цифрова панель перед водієм і поворотний центральний екран. Розмір і задня сенсорна панель залежать від ринку та комплектації. На китайській машині корисно перевірити не тільки переклад: власник має самостійно відкрити клімат, камери, Bluetooth і список ключів. Наявність заднього екрана не означає однаковий набір регулювань крісел.
У китайського автомобіля голосові команди й онлайн-служби залежать від мови, регіону та акаунта. При цьому Bluetooth, камери й локальне керування кліматом мають власні сценарії роботи. Наявність Android у мультимедіа не означає заводський Android Auto.
DiPilot цього покоління охоплює допомогу на смузі, адаптивний круїз, контроль сліпих зон та автоматичне екстрене гальмування у відповідних комплектаціях. Це асистенти водія. Нові навігаційні комплекси з Han L або пізніших китайських оновлень не є властивістю будь-якого Han EV.

Багажник седана відокремлений від салону. Валізи проходять через нижчий отвір, ніж у ліфтбека, тому для громіздких речей форма важливіша за суму літрів. У салоні натомість багато уваги приділено двом крайнім заднім місцям і центральному підлокітнику.
Різниця приводів помітна й під час замовлення гальм. У китайському керівництві Champion 2023 року для BEV5 та BEV6 наведені однакові передні диски завтовшки 32 мм, але задні відрізняються: 16 мм у повнопривідного BEV5 та 12 мм у передньопривідного BEV6. Це номінальні параметри, а не гранична товщина зношення. Підбір комплекту за однією назвою Han без коду версії може дати іншу деталь.
Для BEV5/BEV6 китайське керівництво Han Champion 2023 вказує різні обсяги обслуговування:
| Рідина / вузол | 715 FWD, BEV6 | 610 AWD, BEV5 |
|---|---|---|
| Олива переднього редуктора | 0,85 ± 0,10 л | 0,85 ± 0,10 л |
| Олива заднього редуктора | Заднього електропривода немає | 0,95 ± 0,10 л |
| Охолоджувальна рідина | 6,43 л | 9,7 л |
Гальмівну рідину змінюють через 2 роки або 40 тис. км, охолоджувальну — через 4 роки або 100 тис. км, за першою межею. Для редукторної оливи з фільтром перший інтервал — 24 місяці або 40 тис. км, подальший — 24 місяці або 48 тис. км.
Восени 2026 року літрова упаковка рекомендованої BOT-384 у перевірених українських пропозиціях коштує близько 1,4–1,6 тис. грн. Якщо матеріали купуються такими упаковками, для двох редукторів AWD потрібні дві — орієнтовно 2,8–3,2 тис. грн лише оливи. Фільтр, робота та решта рідин до суми не входять.
На жовтень 2026 року перевірені українські пропозиції звичайного Han EV перебувають приблизно в діапазоні $25–32 тис. Гібриди та Han L до нього не включені. Ціна залежить від року, приводу й оснащення. Інший формат електроседана описаний в огляд Tesla Model 3 з пробігом, а компактніший автомобіль марки — в огляді BYD e2.
Керівництво Han Champion прямо попереджає, що за високого заряду рекуперація може слабшати: батарея має менше можливостей приймати енергію. Зміна цього уповільнення після зарядки сама по собі не встановлює несправність. Штатною педаллю гальма потрібно користуватися незалежно від вибраного рівня рекуперації.
Ні. Цей індекс трапляється в різних роках, а сертифікаційні коди та батареї змінювалися. Потрібні рік виконання, код моделі й документ пакета. Так само ранню паспортну дистанцію не слід без перевірки називати CLTC.
Ні. Han L — інша модель з іншою високовольтною апаратурою. Оновлення мультимедіа звичайного Han не змінює батарею, силову електроніку та зарядну архітектуру на систему Han L.