Категорії: Китайські, Гібридні авто, Електромобілі, Повнорозмірні | Дата: 04.11.2026 | Оновлено: 05.11.2026
AITO M9 — повнорозмірний преміальний кросовер із п’ятьма або шістьма місцями, який випускає Seres за технологічної участі Huawei. Він буває повністю електричним і гібридним, із бензиновим двигуном-генератором. У китайського M9 2026 року довжина кузова становить 5,285 м, а у подовженої версії Ultimate — 5,402 м. Тут важливі не лише розміри: фари можуть показувати кольорове відео на стіні, задні крісла — розвертатися одне до одного, а підвіска Ultimate активно керує положенням кузова.

Перший M9 представили 26 грудня 2023 року. У Китаї модель також називають Wenjie M9. Це автомобіль сімейства HIMA, до якого Huawei постачає електроніку й автомобільні технології. До Xiaomi він не належить.
Після проміжних оновлень модель суттєво переробили у 2026 році. Офіційний запуск відбувся 27 травня, причому виробник називає автомобіль новим поколінням. Тому звичне слово «рестайлінг» лише частково передає масштаб змін: збільшили кузов і колісну базу, запровадили нову 800-вольтову електричну архітектуру, додали повнокероване шасі та розширили набір датчиків. Окремо з’явився довший Ultimate. Перші його клієнтські автомобілі Seres передала у вересні 2026 року.
Плутанина виникає через паралельні продажі. Китайський M9 2026 року, ранній M9 з пробігом і експортний AITO 9 можуть стояти поруч у каталогах, але мати різні кузови, батареї та зарядні роз’єми. Назви Ultra або Ultimate без зазначення року й силової установки для точного порівняння недостатньо.
У BEV немає бензинового двигуна: автомобіль накопичує енергію в тяговій батареї та заряджається від мережі. Китайський M9 2026 року отримав акумулятор на 120 кВт·год. У звичайних Max+ та Ultra працюють два електромотори із сумарною потужністю 497 кВт, або приблизно 676 метричних к.с. Привід повний.
У EREV колеса також обертають електромотори, але запас енергії можна поповнювати бензиновим генератором. У звичайного M9 для цього встановлено турбований двигун 1,5 л, а в Ultimate — 2,0 л. Це послідовна гібридна схема: цифру потужності бензинового двигуна не потрібно додавати до потужності тягових електромоторів. Схожий принцип, хоча й з іншою реалізацією, пояснено в огляді Yangwang U8.
903 к.с. стосуються саме тримоторного Ultimate EREV. У нього один електромотор спереду та два ззаду. Повністю електричний Ultimate залишається двомоторним і має 497 кВт. Деталі нової силової платформи й тримоторної системи наведено у повідомленні Huawei DriveONE.
| Китайська версія 2026 року | Батарея | Тягові електромотори | 0–100 км/год | Електричний пробіг CLTC |
|---|---|---|---|---|
| M9 Max+ EREV | 60 кВт·год | 2, 497 кВт / ≈676 к.с. | 4,5 с | 340 км |
| M9 Ultra EREV | 75,4 кВт·год | 2, 497 кВт / ≈676 к.с. | 4,6 с | 422 км |
| M9 Max+ BEV | 120 кВт·год | 2, 497 кВт / ≈676 к.с. | 4,6 с | 750 км |
| M9 Ultra BEV | 120 кВт·год | 2, 497 кВт / ≈676 к.с. | 4,7 с | 715 км |
| M9 Ultimate EREV | 75,4 кВт·год | 3, близько 664 кВт / 903 к.с. | 3,99 с | 375 км |
| M9 Ultimate BEV | 120 кВт·год | 2, 497 кВт / ≈676 к.с. | 4,9 с | 700 км |
Це заводські показники для китайського ринку. Ємність у специфікації не розділена на повну та корисну, а CLTC не є прогнозом пробігу українською трасою взимку. Усі наведені виконання мають повний привід. П’яти- й шестимісні салони доступні в обох типах силової установки.
Max+ і Ultra мають однаковий кузов, але відрізняються оснащенням і, у випадку EREV, батареєю. У Max+ EREV вона менша, тому заводський електричний пробіг також коротший. У BEV обидві комплектації мають 120 кВт·год, проте паспортний CLTC у Ultra нижчий. Самого напису «120 кВт·год» недостатньо, щоб приписати будь-якій машині 750 км.
| Відмінність | Max+ | Ultra | Ultimate |
|---|---|---|---|
| Довжина / колісна база | 5285 / 3125 мм | 5285 / 3125 мм | 5402 / 3236 мм |
| Ширина / висота | 2026 / 1845 мм | ||
| Пневмопідвіска та регульовані амортизатори | Є | Є | Є |
| Повністю активна підвіска 800 В | Не передбачена | Опція | Стандарт |
| Керовані задні колеса | Є | Є | Є |
| Керування передніми колесами | Електропідсилювач R-EPS | Електропідсилювач R-EPS | Steer-by-wire |
| Повноколірні проекційні фари | Не передбачені | Опція | Опція |
Ultimate довший за звичайний M9 на 117 мм, а колісна база збільшена на 111 мм. Саме подовжений салон, інше шасі й особливі задні крісла відділяють його від Ultra. Панорамний дах із декоративним «зоряним небом», окремі столики та поворотні крісла потрібно звіряти із замовленням конкретної машини. Вони не з’являються автоматично разом із шильдиком Ultimate.
Передня панель M9 2026 року розділена на три зони. Водій бачить приладовий дисплей діагоналлю 31,2 см, а центральний і пасажирський екрани мають по 43,7 см. Пасажир може користуватися розвагами на своєму дисплеї, поки центральний показує автомобільні налаштування. Це не набір характеристик раннього M9: там центральний і пасажирський екрани були меншими.

Масивна центральна консоль відділяє передні місця та залишає під рукою майданчики для телефонів. В Ultimate до шкіряного оздоблення додаються дерев’яні вставки й кришталевий орган керування. Матеріали та колір залежать від обраного інтер’єру. За фотографією добре видно іншу важливу річ: довгі горизонтальні поверхні та велике скління роблять передню частину салону візуально відкритою, хоча сама консоль займає чимало місця між кріслами.
Аудіосистема HUAWEI SOUND у звичайного M9 має 39 динаміків, в Ultimate — 43. Для старшого виконання заявлена схема 9.5.8 з окремими висотними каналами. Це пояснює задум об’ємного звучання, але не замінює прослуховування: запис із телефона не покаже, як система передає голос або низькі частоти в конкретному салоні.
У перевіреній китайській лінійці 2026 року є п’ятимісні та шестимісні M9. Семимісного виконання в актуальній заводській таблиці немає. П’ять місць — це два ряди, шість — компонування 2+2+2 з окремими кріслами другого ряду. Кількість «крісел невагомості» в рекламі не слід плутати з кількістю посадкових місць у документах.
Ultimate приділяє особливу увагу чотирьом основним місцям — переднім і двом крайнім кріслам другого ряду. Водійське крісло має 18 напрямків електрорегулювання, пасажирське — 16. Регулюється не тільки спинка: висувна підтримка ніг змінює положення гомілок, а бічні елементи дозволяють точніше підігнати посадку. У першому й другому рядах передбачені вентиляція та масаж, але переносити ці функції на третій ряд не потрібно.
У шестимісного Ultimate окремо замовляються поворотні крісла другого ряду. Поворот на 60° полегшує посадку, на 100° дозволяє розвернутися до бокового краєвиду, а на 180° — організувати спілкування обличчям до людей позаду. Саме такий варіант показаний на фото. Це сценарій відпочинку на стоянці, а не пропозиція їхати з довільно розвернутими сидіннями.

«Зоряне небо» та система додаткового збагачення повітря киснем належать до опцій. Останню не варто сприймати як медичне обладнання. Для щоденного користування помітнішими можуть бути простіші речі: підсвічені замки ременів, окреме налаштування сидінь і доступ до потрібного ряду без пересування всього дивана.
Найефектніша функція M9 — повноколірна проекція з передньої оптики. Два мільйонопіксельні модулі можуть сформувати на поверхні перед автомобілем зображення діагоналлю до 305 см. На стоянці стіна перетворюється на екран, а програмна корекція кольору допомагає пристосувати картинку до поверхні. Для такого сценарію потрібні відповідні фари й умови для проекції, насамперед достатня темрява та придатна стіна.
Під час руху цифрове світло має інше завдання: формувати світловий пучок і допоміжні підказки, а не транслювати кіно. Адаптивне дальнє світло та кольоровий відеопроектор — різні можливості оптики. У M9 2026 року повноколірна система не передбачена для Max+, а для Ultra й Ultimate зазначена як опція.
У салоні працює інша проекційна система. Вона може розділяти зображення на два поля приблизно по 40,6 см для окремого перегляду. Додатковий зовнішній екран позаду автомобіля має діагональ близько 116,8 см і також належить до окремого обладнання. Третя система, AR-HUD, накладає навігаційну та службову інформацію в полі зору водія. Вона не малює стрілки на асфальті: водій бачить їх через проєкцію перед собою.
У салоні є холодильник з електричним відкриванням. Він працює у двох окремих режимах: охолодження від −6 до +15 °C або підігріву від +35 до +50 °C. Тож один і той самий відсік можна використовувати для холодного напою чи підтримання тепла їжі. Додаткова система приватності для задньої частини салону зазначена як опція Ultra та Ultimate. Вона доповнює звичайне затемнене скло й електричні шторки, а не означає, що будь-який M9 має однакове скління.
HarmonyOS об’єднує мультимедіа, налаштування автомобіля та сумісні пристрої. Голосовий помічник дозволяє звертатися до функцій природнішими фразами, ніж традиційні короткі команди. Практичний зміст такого інтерфейсу — попросити змінити температуру або знайти потрібну функцію без пошуку по меню. Однак можливості китайської мовної моделі, локальні онлайн-сервіси та українська мова — не одне й те саме. Підтвердженого повного україномовного набору для китайського M9 немає.
У нових ручках є власний світловий ефект: коли людина наближається до дверей, у цій зоні з’являється об’ємна проекція, схожа на хмару. Це декоративна функція самих ручок, окрема від передніх фар-проекторів. У переліку оснащення також є керування жестами ззовні. У сімействі M9 воно дозволяє відчиняти передні двері без фізичного потягування за ручку, якщо автомобіль розблокований і відповідний режим увімкнений. Конкретний жест та умови його розпізнавання залежать від версії програмного забезпечення.
Безконтактний доступ також не означає, що автомобіль відкриється будь-якій людині перед дверима. Потрібен авторизований ключ або сумісний прив’язаний пристрій. Телефонні ключі залежать від конкретного смартфона, способу зв’язку та налаштувань облікового запису. Перед передачею автомобіля новому власнику важливі відв’язування попереднього користувача, робочий фізичний ключ і можливість повторного налаштування доступу.
Електроприводи дверей і втоплені ручки додають зручності, коли руки зайняті, але при купівлі слід перевірити весь ланцюжок: розпізнавання свого ключа, відкривання, доведення дверей та аварійний спосіб виходу. Китайська демонстрація з фірмовим телефоном не підтверджує аналогічної роботи з кожним iPhone або Android в Україні. Подібні питання облікового запису й локалізації розібрані також в огляді Avatr 12.
M9 2026 року отримав шість лідарів. Основний даховий сенсор має 896 ліній, ще один передній встановлено всередині кузова за склом, а чотири твердотільні датчики доповнюють огляд. Розташування сенсора в салоні саме по собі не означає, що це камера спостереження за пасажирами: у переліку йдеться про обладнання системи сприйняття дороги.
Зовні працюють 11 камер: сім для сприйняття оточення та чотири кругового огляду. Окремо передбачені п’ять радарів 4D і 15 ультразвукових датчиків, з яких три призначені для контролю води. Внутрішню камеру контролю водія не потрібно додавати до числа зовнішніх. Так само наявність датчиків води не визначає дозволену глибину броду.
Китайська система допомоги ADS 5 використовує ці дані для асистування водієві. Робота маршрутизації, навігаційних сценаріїв і дистанційних функцій залежить від регіону, програмного забезпечення та доступних сервісів. Для ввезеного в Україну автомобіля не підтверджений весь китайський набір функцій. Навіть повністю активований комплекс залишається системою допомоги, яка потребує контролю водія.
Звичайний M9 має двокамерну пневмопідвіску та амортизатори з регулюванням роботи. Пневматика змінює висоту кузова, а амортизатори керують його коливаннями. Повністю активна система 800 В в Ultimate інакше впливає на положення кузова, зокрема під час маневру чи проходження нерівності. Для Ultra це додаткове обладнання, тому дві зовні схожі машини можуть мати різне шасі.
Керовані задні колеса допомагають великому кузову розвертатися. Заводський радіус розвороту звичайного M9 становить 5,1 м, Ultimate — 5,2 м. Це саме радіус, а не діаметр. В Ultimate переднє керування виконане за схемою steer-by-wire, тоді як у Max+ та Ultra використовується R-EPS. Регулювання висоти має кілька режимів, тож одну цифру кліренсу від раннього M9 не можна переносити на всі положення нової підвіски.
У дорожньому тесті Adrian Leung для CarNewsChina ранній M9 Ultra EREV 2024 року справив враження добре ізольованого від шуму автомобіля. Автор відзначив точне кермо, зібраність шасі та стримані крени, а не безумовно м’яке поглинання кожної нерівності. Це корисний опис початкового характеру моделі, але він не є тестом нового Ultimate. Для Ultimate 2026 року довготривалих відгуків поки обмаль.
У звичайного шестимісного M9 виробник наводить 434–1343 л залежно від положення третього ряду. П’ятимісний кузов має 1063–2436 л. У шестимісного Ultimate діапазон становить 434–1500 л, натомість у п’ятимісного Ultimate — 789 л: його особливі задні крісла не складаються. Подовження кузова тут віддано комфорту пасажирів, а не максимальній вантажній трансформації.

Це заводські об’єми, для яких у таблиці не зазначено метод VDA. У BEV додатково є передній багажник на 217 л. У ньому передбачено нижній прихований відсік на 66 л, але ці цифри не потрібно автоматично складати в 283 л: виробник описує окремий рівень організації простору.
Для китайського EREV 2026 року заявлено швидке заряджання з 20 до 80% за 15 хвилин, а для BEV — з 30 до 80% за ті самі 15 хвилин. Це різні вікна заряду. Час залежить від придатної станції, температури та стану батареї й не описує заряджання від домашньої розетки. Позначення «800 В» саме по собі не гарантує конкретну потужність на будь-якому українському терміналі.
EREV дозволяє продовжити рух після зменшення заряду завдяки бензиновому генератору. Для звичайних Max+ та Ultra передбачений бак на 55 л і бензин не нижче 95 RON. На електротязі заводський WLTC дає 280 км для Max+ та 355 км для Ultra, тоді як CLTC становить 340 і 422 км відповідно. Різниця добре показує, чому цикл вимірювання має бути поруч із цифрою пробігу.
До купівлі китайської машини потрібно встановити фактичний тип AC- та DC-порту, сумісність перехідника і можливості вибраних станцій. Зовнішньо подібний експортний AITO 9 з CCS2 не доводить наявності такого порту в китайського M9. Практична різниця між стандартами пояснена в матеріалі про Type 2, CCS2 і GB/T. Для автомобіля з пробігом окремо потрібна перевірка стану тягової батареї, а не лише оцінка прогнозу кілометрів на панелі.
Восени 2026 року в українських пропозиціях під замовлення електричні M9 Max+ коштують приблизно $97 900–99 700, Ultra — $105 200–107 100, Ultimate — $125 400–127 200. Нижня та верхня межі відповідають п’яти- й шестимісним виконанням у перевіреній вибірці. Це запитувані ціни імпорту під замовлення, а не середня ціна всього ринку чи підтверджений залишок на складі.
Наведені діапазони стосуються BEV з батареєю 120 кВт·год. Для EREV потрібна окрема пропозиція з точною комплектацією. До розрахунку покупки також входять умови доставки, розмитнення, локалізація, передача облікового запису та договірні гарантійні зобов’язання конкретного постачальника. Наявність оголошення в Україні не означає, що тут діє така сама заводська сервісна програма, як у Китаї.
На ринку ОАЕ вже представлений AITO 9 із попереднім кузовом. Це експортний EREV, а не китайський Ultimate 2026 року з перекладеним меню. В офіційній регіональній специфікації вказані такі характеристики:
| Параметр | AITO 9 для ОАЕ |
|---|---|
| Кузов і колісна база | 5230 × 1999 × 1800 мм, база 3110 мм |
| Салон | 5 або 6 місць |
| Силова установка | EREV, генератор 1,5 л, повний привід |
| Потужність / момент | 359 кВт, приблизно 488 метричних к.с. / 664 Н·м |
| Батарея | 52 кВт·год, NCM |
| Електричний / загальний пробіг | 224 / 1191 км WLTP |
| Зарядка | AC 7 кВт, CCS2 для DC. За заводськими умовами DC 20–80% — 30 хв |
| Датчики | 1 лідар, 3 радари, 11 зовнішніх камер |
У буклеті також є більші показники пробігу за NEDC, але їх не слід змішувати з WLTP у рядку порівняння. Експортна версія має інше обладнання, ніж китайська новинка: шість лідарів, 903 к.с. та нове активне шасі не можна приписати їй лише через назву M9.
На Паризькому автосалоні AITO оголосила про план виходу на європейський ринок восени 2027 року. Це план, а не підтвердження вже відкритих українських продажів. Остаточні європейські комплектації, ціни та умови гарантії потребуватимуть окремої специфікації. Заявлену ціль отримати п’ять зірок Euro NCAP також не можна подавати як уже здобутий результат.
BEV не потребує обслуговування бензинового генератора, а в EREV залишаються моторна олива, фільтри та його власний регламент. До обох версій належать контроль охолодження, гальмівної системи, шин і підвіски. Конкретні інтервали слід брати з інструкції потрібного року та ринку, а не з таблиці іншого автомобіля Huawei.
Для Ultimate ще немає багаторічної статистики, яка дозволила б назвати типові строки ремонту активної підвіски або поворотних крісел. Це не підтверджені «масові поломки», а складні вузли, для яких важливі доступна діагностика й постачання деталей. Під час огляду корисно перевірити всі положення сидінь, роботу дверей і проектора, відсутність помилок шасі та можливість перенести цифрові права на нового власника.
Витрати на пальне й електроенергію для BEV та EREV залежать від того, як часто машину заряджають і де їздять. Загальний спосіб такого розрахунку наведений у порівнянні бензину, гібридів та електромобілів. Ціну ремонту батареї або шасі без кошторису саме для M9 до нього підставляти не варто.
У відео показана версія Ultimate. Її компонування та оснащення зручно роздивитися окремо від заводських таблиць.
Ні. Це може бути рік випуску, модельний рік або рік продажу автомобіля попередньої специфікації. Китайський M9 нового покоління має довжину 5285 мм, Ultimate — 5402 мм, а експортний AITO 9 з попереднім кузовом — 5230 мм. У документах і заводській комплектації потрібно встановити не тільки рік, а й конкретне виконання.
Так, бензиновий генератор дозволяє продовжувати рух. Проте тоді енергію доводиться виробляти з пального, а великий акумулятор не використовується як регулярно поповнюваний від мережі запас. Паспортний розгін вимірюється у визначених заводом умовах і не є обіцянкою однакової динаміки за будь-якого заряду чи тривалого навантаження.
Потрібні заводський список опцій і демонстрація відповідного режиму на конкретному автомобілі. Напис Ultra або Ultimate цього не гарантує: у поточній таблиці повноколірна проекційна система позначена як додаткове обладнання. Наявність адаптивного дальнього світла чи салонного проектора не підтверджує саме цю опцію фар. Точні поєднання обладнання для китайського ринку наведені в офіційній таблиці комплектацій AITO M9.