Автор: Олексій Дубовицький | Дата: 10.05.2026 | Оновлено: 13.05.2026 | Категорії: Volkswagen, Європейські, Субкомпактні
Volkswagen ID.3 — це компактний електромобіль на платформі MEB, який Volkswagen створював як електричну альтернативу Golf. Модель представили у 2019 році, серійне виробництво стартувало наприкінці 2019-го, а перші поставки клієнтам у Європі почалися у 2020 році. У 2023 році ID.3 отримав помітне оновлення: змінився передній дизайн, покращили матеріали салону, мультимедіа та програмне забезпечення, але це був радше рестайлінг, а не повністю нове покоління. Це не кросовер і не “маленький ID.4”, а окремий формат: міський електрохетчбек із заднім приводом, просторим салоном і невеликою витратою.
Для України Volkswagen ID.3 з пробігом цікавий тим, що коштує дешевше за більші електрокросовери, але при цьому має нормальну батарею, сучасну електроплатформу, зручний салон і адекватний запас ходу для міста та передмістя. Його часто привозять з Європи, рідше трапляються версії з Китаю.
| Параметр | Volkswagen ID.3 |
|---|---|
| Клас | Субкомпактний електрохетчбек C-класу |
| Тип кузова | 5-дверний хетчбек |
| Платформа | Volkswagen MEB |
| Основні роки на вторинному ринку | 2020–2025, поступово з’являються свіжіші авто |
| Походження авто | Переважно Європа, іноді Китай |
| Довжина | близько 4261–4287 мм залежно від року |
| Ширина | 1809 мм без дзеркал |
| Висота | приблизно 1554–1568 мм |
| Колісна база | близько 2764–2770 мм |
| Кліренс | орієнтовно 130–150 мм залежно від версії та навантаження |
| Багажник | 385 л, зі складеними сидіннями — до приблизно 1267–1601 л залежно від методики |
| Передній багажник | Немає |
| Версії батареї | 45, 58, 77 кВт⋅год у ранніх європейських авто; у новіших — 52, 59, 79 кВт⋅год залежно від ринку |
| Тип батареї | Переважно літій-іонна NMC; у китайських свіжих версіях трапляється LFP |
| Розгін 0–100 км/год | приблизно 5,9–9,6 с залежно від версії |
| Максимальна швидкість | зазвичай 160 км/год, GTX — до 180 км/год |
| Маса | приблизно 1700–1900 кг залежно від батареї |
| Радіус розвороту | близько 10,2–10,3 м у багатьох версіях |
| Тепловий насос | залежить від ринку і комплектації, не завжди є |
| Потужність | приблизно 145–231 к.с.; GTX — потужніший, але рідкісний |
| Привід | Задній |
| Коробка | Одноступеневий редуктор |
| Реальний запас ходу влітку | приблизно 250–430 км залежно від батареї та швидкості |
| Реальний запас ходу взимку | приблизно 180–330 км, для Pro S може бути більше у місті |
| Зарядка AC | часто 7,2 або 11 кВт залежно від версії |
| Швидка зарядка DC | приблизно 50–185 кВт залежно від батареї, року і версії |
| Орієнтовні ціни в Україні | приблизно $11 500–24 000, дорожчі авто — свіжіші або з великою батареєю |
| Головний плюс | Економність, маневреність, просторий салон для компактного кузова |
| Головний мінус | Софт ранніх авто, невисокий кліренс, залежність від зарядки |
| Ваш сценарій | Чи підходить Volkswagen ID.3 | Чому |
|---|---|---|
| Є домашня зарядка | Так | Саме вдома ID.3 дає найкращу економію на 100 км. |
| Немає домашньої зарядки | З обережністю | На дорогих публічних зарядках економія сильно зменшується. |
| Потрібен електромобіль для міста | Так | Компактний кузов, задній привід і малий радіус розвороту зручні у місті. |
| Потрібні поїздки 150–300 км | Так, краще Pro або Pro S | Батарея 58/77 кВт⋅год дає більше запасу, особливо взимку. |
| Часто їздите трасою | Краще Pro S | Мала батарея швидко втрачає запас на швидкості 110–130 км/год. |
| Купуєте авто для сім’ї | Так, але не для великої сім’ї | Салон просторий, але багажник не рівня кросовера. |
| Потрібен компактний EV замість Golf | Так | ID.3 близький за розміром, але просторіший усередині. |
| Хочете EV дешевше Tesla Model 3 | Так | ID.3 часто дешевший у купівлі, але поступається Tesla на трасі та по софту. |
| Дивитесь авто з Європи | Так | Європейські версії зазвичай простіші для України по CCS2, Type 2 і сервісу. |
| Дивитесь китайський ID.3 | Можна, але уважно | Потрібно перевірити порт зарядки, софт, мову меню, адаптери і документи. |
| Плануєте їздити 3–5 років | Так | Головне — купити авто з нормальним SOH і без прихованих проблем. |
| Порівнюєте з Nissan Leaf | ID.3 часто цікавіший | Є рідинне охолодження батареї, краща траса і CCS2 у європейських версіях. |
| Порівнюєте з Kona Electric або Niro EV | Залежить від задач | Kona/Niro практичніші для далекої дороги, ID.3 приємніший у місті. |
На українському вторинному ринку найчастіше трапляються європейські Volkswagen ID.3 Pure, Pro, Pro Performance і Pro S. Ранні авто мали батареї приблизно 45, 58 і 77 кВт⋅год корисної ємності. У новіших версіях Volkswagen перейшов до актуальніших варіантів 52, 59 і 79 кВт⋅год залежно від року та ринку.
ID.3 Pure — це варіант для міста. Він дешевший, але запас ходу взимку і на трасі помітно скромніший. ID.3 Pro або Pro Performance із батареєю 58–59 кВт⋅год — найзбалансованіший варіант для України. ID.3 Pro S з великою батареєю краще підходить для траси, зими і довших поїздок, але коштує дорожче.
| Версія / походження | Батарея | Привід | Реальний запас ходу | Що важливо для України |
|---|---|---|---|---|
| ID.3 Pure | 45 або 52 кВт⋅год | Задній | приблизно 180–300 км | Добре для міста, не найкраще для траси взимку. |
| ID.3 Pro | 58 або 59 кВт⋅год | Задній | приблизно 240–380 км | Найрозумніший баланс ціни, запасу ходу і ліквідності. |
| ID.3 Pro Performance | 58 кВт⋅год | Задній | приблизно 240–380 км | Жвавіший варіант, але треба дивитися софт і стан батареї. |
| ID.3 Pro S | 77 або 79 кВт⋅год | Задній | приблизно 320–500 км | Краще для траси, але дорожче в купівлі. |
| ID.3 GTX | 79 кВт⋅год | Задній | залежить від стилю їзди | Свіжа і рідкісна версія, на вторинному ринку України поки не масова. |
| Volkswagen ID.3 з Європи | 45/58/77 або 52/59/79 кВт⋅год | Задній | залежить від версії | Найпростіший варіант по зарядці Type 2 / CCS2. |
| Volkswagen ID.3 з Китаю | часто близько 52–54 кВт⋅год | Задній | орієнтовно 250–350 км | Потрібно перевіряти порт зарядки, софт, адаптацію і сервіс. |
Після рестайлінгу ID.3 отримав оновлену передню частину, кращі матеріали салону, новішу мультимедіа і покращений софт. Для покупця з пробігом це важливо, бо ранні авто часто критикували саме за програмне забезпечення, зависання мультимедіа, повільну реакцію екрана і не найзручніше сенсорне керування.
У 2024–2026 роках лінійка стала ширшою: з’явилися оновлені Pure, Pro, Pro S, спортивні GTX-версії, батареї 52/59/79 кВт⋅год у новіших авто, покращена швидка зарядка і сучасніший інтерфейс. Але при купівлі в Україні важливий не сам рік, а конкретна специфікація: батарея, софт, зарядка, комплектація, походження і реальний стан.
Volkswagen ID.3 ціна в Україні сильно залежить від року, батареї, пробігу, походження і стану. На вторинному ринку можна знайти дешеві варіанти з малою батареєю або великим пробігом, але найцікавіші авто зазвичай знаходяться у середньому діапазоні.
| Версія | Орієнтовна ціна в Україні | Що важливо |
|---|---|---|
| Volkswagen ID.3 з Європи ранніх років | $12 000–17 000 | Перевірити софт, пробіг, батарею і зарядку. |
| ID.3 Pure / мала батарея | $11 500–16 000 | Дешевий вхід, але запас ходу взимку обмежений. |
| ID.3 Pro | $15 000–20 000 | Найбільш збалансований варіант для України. |
| ID.3 Pro Performance | $16 000–21 000 | Добра динаміка, але важливий стан батареї і ПЗ. |
| ID.3 Pro S | $18 000–24 000+ | Кращий запас ходу, але вища ціна. |
| ID.3 з великою батареєю | $19 000–25 000+ | Цікавий для траси і зими. |
| ID.3 після ДТП або з проблемною історією | може бути дешевше ринку | Ризик батареї, днища, зарядного модуля і геометрії. |
| Volkswagen ID.3 з Китаю | залежить від року і розмитнення | Потрібно перевірити зарядний стандарт, софт і сервіс. |
Найдешевший ID.3 не завжди найвигідніший. Мала батарея підходить для міста, але на трасі і взимку швидко обмежує сценарії. ID.3 Pro з батареєю 58–59 кВт⋅год часто є найрозумнішим вибором, а Pro S варто брати тоді, коли потрібні траса, зима і запас ходу.
Volkswagen ID.3 батарея — головний пункт перевірки. У ранніх європейських авто найчастіше зустрічаються 45, 58 і 77 кВт⋅год корисної ємності. У новіших версіях — 52, 59 і 79 кВт⋅год залежно від ринку. В оголошеннях можуть писати gross або net, тому цифри іноді виглядають по-різному.
Перед купівлею важливо перевірити SOH, помилки BMS, історію зарядок, реальну швидкість AC/DC і стан днища. Детальніше про це варто читати в окремому матеріалі Батарея електромобіля з пробігом, бо саме батарея визначає реальну ціну електромобіля.
| Версія | Місто влітку | Траса влітку | Місто взимку | Траса взимку |
|---|---|---|---|---|
| ID.3 45 кВт⋅год | 280–330 км | 200–250 км | 200–260 км | 160–200 км |
| ID.3 58 кВт⋅год | 330–400 км | 260–330 км | 250–320 км | 210–270 км |
| ID.3 77 кВт⋅год | 430–520 км | 340–430 км | 340–430 км | 280–340 км |
| ID.3 Pro | 330–400 км | 260–330 км | 250–320 км | 210–270 км |
| ID.3 Pro S | 430–520 км | 340–430 км | 340–430 км | 280–340 км |
| ID.3 GTX | 400–500 км | 320–410 км | 320–410 км | 260–330 км |
Volkswagen ID.3 запас ходу в паспорті не треба сприймати як гарантію. У реальному житті все вирішують температура, швидкість, шини, вітер, обігрів салону і стан батареї. На трасі при 120–130 км/год витрата буде значно вищою, ніж у місті.
Для України найкраще рахувати запас ходу саме взимку. Мала батарея підходить для міста, 58–59 кВт⋅год — найкращий баланс, а 77–79 кВт⋅год потрібні тим, хто часто їздить трасою або не хоче постійно планувати зарядки.
Європейські Volkswagen ID.3 зазвичай мають Type 2 для AC і CCS2 для швидкої DC-зарядки. Це зручно для України, бо більшість сучасних публічних станцій працює саме з такими стандартами. Якщо потрібно розібратися детальніше, чим відрізняються Type 2, CCS2, CCS1 і GB/T, варто окремо перевірити тип роз’єму перед купівлею. Китайські версії треба дивитися уважніше: порт, адаптери, сумісність із CCS2, мову меню, навігацію і сервісну підтримку.
| Тип зарядки | Орієнтовний сценарій | Кому підходить | Коментар |
|---|---|---|---|
| Домашня розетка | повільна нічна зарядка | тим, хто їздить мало | Дешево, але дуже повільно. |
| Wallbox 7–11 кВт | основна зарядка вдома | найкращий варіант для ID.3 | Дає головну економію електромобіля. |
| Публічна AC | зарядка біля ТЦ, офісу, парковки | як додатковий варіант | Зручно, але тариф може бути високим. |
| DC 50 кВт | дорога, траса, швидке поповнення | для поїздок між містами | Не завжди швидко, але сумісно з більшістю авто. |
| DC 100–185 кВт | швидка зарядка на трасі | Pro S, GTX і свіжіші версії | Реальна швидкість залежить від температури батареї і SOC. |
| GB/T або адаптери | китайські версії | тільки після перевірки | Потрібно розуміти сумісність до купівлі, а не після. |
Для розрахунку беремо середню витрату 15–18 кВт⋅год/100 км влітку і 18–22 кВт⋅год/100 км взимку. Точна цифра залежить від швидкості, шин, температури і втрат під час зарядки.
| Сценарій зарядки | Орієнтовна витрата | Вартість 100 км | Коментар |
|---|---|---|---|
| Домашня нічна зарядка | 16–20 кВт⋅год | 35–45 грн | Найвигідніший сценарій. |
| Домашня денна зарядка | 16–20 кВт⋅год | 70–90 грн | Все ще значно дешевше за бензин. |
| Публічна AC | 16–20 кВт⋅год | 250–550 грн | Залежить від тарифу мережі. |
| Швидка DC | 18–22 кВт⋅год | 400–700 грн | Зручно в дорозі, але економія зменшується. |
ID.3 найвигідніший при домашній зарядці. Через меншу витрату він може бути економнішим за більші електрокросовери, але якщо заряджатися тільки на дорогих швидких станціях, фінансова перевага електромобіля стає значно меншою.
Volkswagen ID.3 відгуки власників зазвичай зводяться до одного: як міський електромобіль він дуже зручний, але ранні авто треба уважно перевіряти по софту і електроніці. Власники хвалять тишу, маневреність, економну витрату, просторий салон і зручну посадку.
| Що хвалять | Що критикують | Що це означає для покупця в Україні |
|---|---|---|
| Компактність у місті | Невисокий кліренс | Для міста добре, для поганих доріг — не ідеально. |
| Тиха їзда і задній привід | Сенсорне керування | Потрібен тест-драйв, щоб зрозуміти ергономіку. |
| Просторий салон | Багажник не як у кросовера | Для сім’ї вистачить, але не для великих вантажів. |
| Низька витрата | Падіння запасу ходу взимку | Краще брати батарею 58 кВт⋅год і більше. |
| Добра динаміка | Софт ранніх версій | Перевірити оновлення ПЗ перед купівлею. |
Volkswagen ID.3 проблеми найчастіше пов’язані не з електромотором, а з раннім софтом, мультимедіа, електронікою, зарядкою і станом конкретного авто. У перших років випуску було багато критики щодо зависань, повільної мультимедіа, оновлень і дрібних електронних помилок.
Перед купівлею потрібно перевірити версію ПЗ, роботу екрана, клімату, камери, навігації, помилки після нічної стоянки, зарядку AC/DC і поведінку авто на тест-драйві. Особливо уважно варто дивитися авто після корпоративного парку, каршерингу або ДТП.
Volkswagen ID.3 слабкі місця для України — це невисокий кліренс, чутливість запасу ходу до зими, дорогі помилки з батареєю після ДТП, можливі нюанси з зарядним портом і залежність від домашньої зарядки. Якщо авто купується “на останні гроші”, краще не брати найдешевший екземпляр без повної діагностики.
| Походження | Плюси | Ризики | Що перевірити |
|---|---|---|---|
| Європа | Зрозуміла зарядка Type 2 / CCS2, простіша сервісна логіка | Може бути великий пробіг, корпоративна експлуатація | VIN, сервіс, SOH, софт, зарядка |
| Китай | Може бути свіжіший рік або нижча ціна | Порт зарядки, адаптери, мова, софт, сервіс | Стандарт зарядки, документи, сумісність, батарея |
| Після ДТП | Нижча ціна | Ризик батареї, днища, силової електроніки | Геометрія, батарейний корпус, помилки, зарядний модуль |
Головне — не країна, а стан. Європейський ID.3 зазвичай простіший для України, але це не гарантія хорошого авто. Китайський ID.3 може бути цікавим за ціною, але його не можна купувати без перевірки зарядки, софту, документів і сервісної підтримки.
У салоні ID.3 відчувається не як маленький автомобіль. Завдяки довгій колісній базі місця на другому ряду більше, ніж очікуєш від компактного хетчбека. Посадка водія зручна, оглядовість нормальна, а задній привід дає дуже приємну маневреність у місті.
Багажник на 385 л вистачає для покупок, валіз або щоденних сімейних задач, але це не кросовер. Для дачі, великої коляски, інструментів або далеких сімейних поїздок ID.4, Kia Niro EV чи інший більший електрокросовер буде практичнішим.
У ранніх авто матеріали салону простіші, а сенсорне керування подобається не всім. В оновлених версіях якість сприймається краще, мультимедіа сучасніша, але ергономіку все одно треба перевірити особисто. Якщо після Golf хочеться тихішого, економнішого і сучаснішого авто для міста, ID.3 виглядає логічно.
ID.3 може бути дешевшим у володінні за Golf, Corolla, Megane або інший бензиновий чи гібридний хетчбек, якщо є домашня зарядка. У такому сценарії витрати на 100 км низькі, а регулярне обслуговування простіше, ніж у авто з ДВЗ.
Економія зникає, якщо батарея має поганий SOH, авто було після ДТП, заряджатися доводиться тільки на дорогих публічних станціях або власник не перевірив дорогі вузли перед купівлею.
| Модель | Кому підійде |
|---|---|
| Nissan Leaf | Тим, хто шукає дешевший EV, але готовий миритися з нюансами батареї і зарядки. |
| Hyundai Kona Electric | Тим, кому потрібен великий запас ходу в компактному кузові. |
| Kia Niro | Практичніший варіант для сім’ї і траси. |
| Tesla Model 3 | Краща для траси, зарядної екосистеми і динаміки, але дорожча в хорошому стані. |
| Cupra Born | Близький технічно до ID.3, але з іншим дизайном і спортивнішим характером. |
| MG4 | Свіжіший конкурент із хорошою ціною, але треба дивитися сервіс і ліквідність. |
| Renault Megane E-Tech | Більш сучасний салон і крос-хетч формат. |
| Peugeot e-2008 | Для тих, хто хоче компактний електрокросовер. |
| Opel Mokka-e | Стильний міський EV, але менш практичний за ID.3. |
| BYD Dolphin | Новіший китайський EV для міста, але інший підхід до сервісу. |
| BYD Atto 3 | Більший китайський електрокросовер для сім’ї. |
| Volkswagen ID.4 | Краще, якщо потрібен кросовер, більший багажник і вища посадка. |
Якщо покупець обирає не просто хетчбек, а сімейний електрокросовер, варто також подивитися порівняння електрокросоверів і китайські електрокросовери до $30 000.
Volkswagen ID.3 з пробігом у 2026 році має сенс як компактний, економний і сучасний електромобіль для міста та передмістя. Найкраще дивитися ID.3 Pro з батареєю 58–59 кВт⋅год або Pro S з великою батареєю, якщо потрібні траса і зима.
Мала батарея підходить тільки для міста і коротких поїздок. Ранні авто треба уважно перевіряти по софту, електроніці і зарядці. Європейські версії простіші для України, а китайські можуть бути цікавими за ціною, але мають нюанси по зарядному стандарту, мові меню, адаптерах і сервісі.
Так, якщо потрібен компактний електромобіль для міста і передмістя, а вдома або біля роботи є зарядка. Найважливіше — перевірити батарею, софт, зарядку і історію авто.
Для більшості покупців найкращий баланс — 58–59 кВт⋅год. Мала батарея підходить для міста, а 77–79 кВт⋅год варто брати для траси і зими.
У версії з малою батареєю взимку варто очікувати приблизно 160–260 км залежно від умов. ID.3 Pro зазвичай дає близько 210–320 км, а Pro S може проїжджати більше, особливо в місті.
Орієнтовно від $11 500–12 000 за ранні або простіші авто до $23 000–25 000+ за свіжі версії з великою батареєю. Ціна сильно залежить від батареї, пробігу, походження і стану.
Для більшості покупців простіший варіант — ID.3 з Європи, бо там зазвичай зрозуміліша зарядка Type 2 / CCS2. Китайський ID.3 може бути цікавим, але потребує уважнішої перевірки.
Можна, якщо ціна справді вигідна і перевірені зарядний порт, софт, мова меню, адаптери, документи та сервіс. Без такої перевірки краще не ризикувати.
ID.3 отримав оновлений дизайн, кращі матеріали салону, сучаснішу мультимедіа, новіші батареї і розширену лінійку версій. Для покупця важливі не тільки рік, а й конкретна батарея, софт і комплектація.
Основні ризики — ранній софт, помилки електроніки, слабкий 12V акумулятор, невисокий кліренс, зменшення запасу ходу взимку і можливі проблеми після ДТП. Електромотор зазвичай не є головним слабким місцем.
ID.3 зазвичай цікавіший завдяки платформі MEB, задньому приводу, кращій швидкій зарядці у європейських версіях і рідинному термоконтролю батареї. Leaf може бути дешевшим, але має більше нюансів із батареєю і зарядкою.