Автор: Олексій Дубовицький | Дата: 06.05.2026 | Оновлено: 06.05.2026 | Категорії: Volkswagen, Європейські, Електромобілі, Компактні
Volkswagen ID.4 з пробігом цікавий тим, що це не маленький міський електромобіль, а повноцінний сімейний кросовер з тихим салоном, високою посадкою, великим багажником і нормальним запасом ходу у версіях з великою батареєю. На українському ринку його часто розглядають як більш доступну альтернативу Tesla Model Y, Hyundai Ioniq 5 або Kia EV6.
Для покупця в Україні головна перевага ID.4 — баланс між ціною, простором і комфортом. Але вибирати такий електрокросовер з пробігом потрібно уважно: на ринку є машини зі США, Європи та Китаю, а вони можуть відрізнятися батареєю, зарядним портом, софтом, комплектацією та історією експлуатації. Саме тому перед купівлею важливо дивитися не тільки на рік і ціну, а й на стан батареї, реальний запас ходу, зарядку та походження конкретного авто.
Якщо потрібен саме огляд нової моделі, технологій та оновлень, дивіться окремий матеріал VW ID.4 2024. У цьому матеріалі зосереджуємося на практичному виборі: який Volkswagen ID.4 з пробігом краще брати, скільки він коштує в Україні, які слабкі місця має і чи варто купувати ID.4 у 2026 році.
| Параметр | Volkswagen ID.4 |
|---|---|
| Клас | Компактний електричний кросовер |
| Тип кузова | 5-дверний SUV |
| Основні роки на вторинному ринку | 2021–2025, іноді вже 2026 під замовлення |
| Походження авто | США, Європа, Китай |
| Довжина | приблизно 4584 мм |
| Ширина | 1852 мм без дзеркал, близько 2108 мм із дзеркалами |
| Висота | приблизно 1632–1637 мм залежно від версії |
| Колісна база | близько 2769–2771 мм |
| Розмір багажника | 543 л, зі складеним другим рядом — до 1575 л |
| Кліренс | близько 170–210 мм залежно від версії та коліс |
| Версії батареї | 52, 58, 77, 82 кВт⋅год залежно від ринку та року |
| Потужність | приблизно 170–340 к.с. залежно від версії |
| Привід | Задній або повний AWD / GTX |
| Коробка | Одноступеневий редуктор |
| Реальний запас ходу влітку | приблизно 300–500 км для версій з великою батареєю |
| Реальний запас ходу взимку | приблизно 230–380 км, на трасі може бути менше |
| Зарядка AC | зазвичай до 11 кВт |
| Швидка зарядка DC | орієнтовно 115–175 кВт залежно від року, батареї та ринку |
| Орієнтовні ціни в Україні | від $20 000 за простіші варіанти до $32 000+ за свіжі або китайські версії |
| Ваш сценарій | Чи підходить Volkswagen ID.4 | Чому |
|---|---|---|
| Є домашня зарядка | Так | Так ID.4 дає максимальну економію і зручність. |
| Немає домашньої зарядки | З обережністю | Публічна зарядка у 2026 році вже не така дешева. |
| Потрібен електрокросовер для міста | Так | Комфортний, тихий, просторий і не надто великий. |
| Потрібні поїздки 250–400 км | Так, але краще велика батарея | Версії 77/82 кВт⋅год дають нормальний запас. |
| Часто їздите трасою | Підходить не всім | На швидкості 110–130 км/год витрата помітно зростає. |
| Купуєте авто для сім’ї | Так | Салон і багажник — сильні сторони ID.4. |
| Хочете електро-SUV дешевше Tesla Model Y | Так | ID.4 часто дешевший, але Tesla ліквідніша. |
| Дивитесь авто зі США | Можна | Обов’язково перевіряйте історію аукціону і ремонт. |
| Дивитесь китайський ID.4 | Можна | Головне — порт зарядки, мова, софт і сервіс. |
| Плануєте їздити 3–5 років | Так | За нормальної батареї це логічний термін володіння. |
| Порівнюєте з Tesla Model Y | Обов’язково | Tesla ефективніша і ліквідніша, ID.4 часто комфортніший і дешевший. |
| Порівнюєте з BYD Song Plus або Hyundai Ioniq 5 | Так | Це прямі альтернативи за ціною, розміром і запасом ходу. |
На українському ринку Volkswagen ID.4 з пробігом треба дивитися не тільки за роком випуску. Важливіше походження авто, батарея, тип зарядного порту, привід, комплектація і стан після ремонту. Однакові на вигляд ID.4 можуть дуже відрізнятися по софту, зарядці та оснащенню.
| Версія / походження | Батарея | Привід | Реальний запас ходу | Що важливо для України |
|---|---|---|---|---|
| Volkswagen ID.4 зі США | 58 або 77 кВт⋅год корисної ємності, 62/82 кВт⋅год gross | RWD або AWD | приблизно 250–450 км | Часто дешевший, але треба перевіряти ДТП, аукціон, CCS1/адаптери і ремонт. |
| Volkswagen ID.4 з Європи | 52 або 77 кВт⋅год | RWD, GTX / 4MOTION | приблизно 240–500 км | Зазвичай зрозуміліша специфікація, Type 2 / CCS2 і менше сюрпризів із зарядкою. |
| Volkswagen ID.4 Crozz з Китаю | часто близько 80–84 кВт⋅год gross | частіше RWD, іноді AWD | приблизно 320–500 км у реальних умовах | Цікава ціна, але обов’язково перевірити GB/T, адаптери, мову меню і сервіс. |
| Volkswagen ID.4 X з Китаю | залежить від версії | частіше RWD | схожий на ID.4 Crozz | Інший китайський варіант ID.4, важлива сумісність зарядки та комплектація. |
США часто дають найнижчу ціну, але саме там найбільше ризиків з пошкодженнями. Європейський ID.4 зазвичай дорожчий, зате простіший для експлуатації в Україні. Китайський ID.4 може бути вигідним, але його не варто купувати без перевірки зарядки на реальній станції.
Головні технічні зміни для ID.4 почалися ще з оновлення 2024 модельного року: версії з великою батареєю отримали потужніший та ефективніший задній електромотор, кращу динаміку, більший екран мультимедіа і покращення по софту. У 2025–2026 роках дизайн залишився впізнаваним: це не нове покоління, а розвиток тієї ж платформи MEB.
Для ринку США у 2025–2026 роках основний інтерес мають версії ID.4 Pro, Pro S, AWD Pro, AWD Pro S та Pro S Plus з батареєю 82 кВт⋅год gross. Саме ці модифікації частіше дають кращий запас ходу, потужніший електромотор і багатші комплектації, тому на українському ринку вони виглядають цікавіше за базові ранні ID.4. У 2026 році для американського ID.4 Pro заявлений запас ходу до 291 милі за EPA, а для покупця в Україні це означає: свіжі версії з великою батареєю варто відрізняти від дешевших машин після ДТП або ранніх авто з простішим оснащенням.
Окремо варто згадати Volkswagen ID.4 Pro S Black Package, який з’явився для свіжих американських версій. Це не окрема технічна модифікація з іншою батареєю або мотором, а переважно візуальний пакет: темні зовнішні елементи, чорні акценти, інші колісні диски та більш виразний вигляд. Для покупця в Україні це важливо не як “краща батарея”, а як ознака свіжої комплектації, яку треба оцінювати разом із походженням авто, станом батареї, зарядним портом і історією ремонту.
У Європі лінійка ID.4 у 2025–2026 роках виглядає інакше: там зустрічаються Pure з батареєю 52 кВт⋅год, Pro з батареєю 77 кВт⋅год, Pro 4MOTION та GTX, а в актуальних європейських специфікаціях також фігурує батарея 79 кВт⋅год для частини старших версій. Для України європейський ID.4 зазвичай простіший у щоденній експлуатації через Type 2 / CCS2, зрозуміліші комплектації та менше питань із зарядною інфраструктурою.
Китайські Volkswagen ID.4 Crozz та ID.4 X у 2025–2026 роках залишаються окремою гілкою моделі. Вони можуть бути вигідними за ціною і часто мають багате оснащення, але їх треба перевіряти не за назвою комплектації, а за фактом: яка батарея встановлена, який порт зарядки, чи коректно працює мова меню, софт, навігація, адаптери і сервісна підтримка в Україні.
Детальніше про оновлення і технології можна прочитати в огляді VW ID.4 2024, а при виборі вживаного авто головне — батарея, зарядка, походження, історія ДТП і реальний стан.
Volkswagen ID.4 ціна в Україні сильно залежить від походження. Найнижчі пропозиції часто пов’язані з ДТП, аукціоном або неповним ремонтом. Нормальні живі авто з великою батареєю зазвичай не бувають дуже дешевими.
| Версія | Орієнтовна ціна в Україні | Що важливо |
|---|---|---|
| Volkswagen ID.4 зі США після ДТП | $15 000–22 000 | Дивитися фото аукціону, геометрію кузова, подушки, батарею і якість ремонту. |
| Volkswagen ID.4 зі США у хорошому стані | $21 000–27 000 | Оптимально, якщо історія прозора і немає серйозних пошкоджень. |
| Volkswagen ID.4 з Європи | $24 000–32 000 | Часто дорожчий, але простіший по зарядці та комплектаціях. |
| Volkswagen ID.4 з Китаю | $21 000–34 000 | Цікава ціна, але треба перевіряти софт, порт зарядки і сервіс. |
| Volkswagen ID.4 Pro / Pro S | $22 000–30 000 | Найбільш збалансований варіант з великою батареєю. |
| Volkswagen ID.4 AWD / GTX | $25 000–34 000+ | Краща динаміка, але трохи більша витрата і складніша перевірка. |
| ID.4 з батареєю 77/82 кВт⋅год | $22 000–32 000 | Найкращий варіант для траси, зими і сім’ї. |
| Найдешевші варіанти з малими батареями | $18 000–24 000 | Підійдуть для міста, але для траси і зими запас може бути замалим. |
Найдешевший ID.4 не завжди найвигідніший. Авто зі США треба перевіряти по історії ДТП, китайський ID.4 — по зарядці та софту, а європейський — по пробігу, сервісу і стану батареї. Найбільш збалансованим часто виглядає ID.4 з великою батареєю і прозорою історією.
Volkswagen ID.4 батарея — головний вузол, який визначає ціну, запас ходу і майбутню ліквідність. Перед купівлею не вистачить фрази продавця “проїжджає 500 км”. Треба дивитися SOH, помилки BMS, історію зарядок, швидкість DC-зарядки і стан днища.
Детальніше про перевірку батареї, SOH і деградацію ми розбирали в окремій статті Батарея електромобіля з пробігом. Для ID.4 це особливо важливо, бо на ринку багато машин після ДТП, а батарея знаходиться в днищі.
VW ID.4 запас ходу сильно залежить від батареї, температури, швидкості, шин і обігріву салону. Паспортні 500+ км не означають, що авто стабільно проїде стільки трасою взимку.
| Версія | Місто влітку | Траса влітку | Місто взимку | Траса взимку |
|---|---|---|---|---|
| ID.4 52 кВт⋅год | 250–330 км | 190–260 км | 180–260 км | 140–210 км |
| ID.4 58 кВт⋅год | 280–360 км | 220–290 км | 200–290 км | 160–230 км |
| ID.4 77/82 кВт⋅год RWD | 420–550 км | 320–420 км | 300–430 км | 230–330 км |
| ID.4 AWD / GTX | 390–520 км | 300–400 км | 280–410 км | 220–310 км |
| ID.4 Crozz / X | 400–520 км | 300–410 км | 280–400 км | 220–320 км |
Для міста навіть слабші версії можуть бути достатніми. Але якщо потрібна траса, зима, сім’я і запас без постійного планування зарядок, краще дивитися ID.4 з великою батареєю. ID.4 не завжди такий ефективний, як Tesla Model Y, але дає хороший комфорт, простір і м’яку їзду.
Volkswagen ID.4 зарядка в Україні залежить від походження авто. Європейські версії зазвичай мають Type 2 для AC і CCS2 для швидкої DC-зарядки. Американські ID.4 часто мають J1772 / CCS1, тому потрібні адаптери і перевірка сумісності. Китайські ID.4 можуть мати GB/T, і тут питання адаптерів та реальної швидкої зарядки ще важливіше.
| Тип зарядки | Орієнтовний сценарій | Кому підходить | Коментар |
|---|---|---|---|
| Домашня розетка | повільна нічна зарядка | тим, хто їздить небагато | Зручно, але повна зарядка великої батареї буде довгою. |
| Wallbox 7–11 кВт | основна домашня зарядка | найкращий варіант для власника ID.4 | Дозволяє заряджати авто вночі і не залежати від станцій. |
| Публічна AC | ТРЦ, офіс, парковка | місто і підстраховка | Зручно, але ціна вже значно вища за домашню. |
| Швидка DC | траса, далекі поїздки | подорожі і термінова зарядка | Перед купівлею треба протестувати реальну швидкість зарядки. |
| Адаптери CCS1/GB/T | США або Китай | імпортні авто | Без перевірки на станції купувати ризиковано. |
Користуватися ID.4 без домашньої зарядки можна, але економіка буде гіршою. Якщо заряджатися тільки на дорогих DC-станціях, перевага електромобіля над гібридом або дизелем суттєво зменшується.
Для розрахунку беремо реальну витрату 17–23 кВт⋅год на 100 км. У місті влітку може бути менше, на трасі взимку — більше.
| Сценарій зарядки | Орієнтовна витрата | Вартість 100 км | Коментар |
|---|---|---|---|
| Домашня нічна зарядка | 17–23 кВт⋅год | 37–50 грн | Найвигідніший сценарій. |
| Домашня денна зарядка | 17–23 кВт⋅год | 73–99 грн | Все ще значно дешевше за бензин. |
| Публічна AC | 17–23 кВт⋅год | 300–550 грн | Залежить від тарифу мережі та потужності порту. |
| Швидка DC | 18–25 кВт⋅год | 400–700 грн | На трасі економія може майже зникати. |
ID.4 найвигідніший при домашній зарядці. Якщо заряджатися тільки на дорогих швидких станціях, економія порівняно з гібридом або дизелем зменшується, особливо взимку.
Volkswagen ID.4 відгуки зазвичай зводяться до простого висновку: авто комфортне і практичне, але ранні версії можуть дратувати софтом, мультимедіа і дрібними електронними нюансами.
| Що хвалять | Що критикують | Що це означає для покупця в Україні |
|---|---|---|
| Просторий салон, тиха їзда, комфортна підвіска, великий багажник, нормальна посадка | Софт ранніх версій, сенсорне керування, зимовий запас ходу, залежність від зарядок | Потрібно перевіряти конкретний автомобіль, а не тільки модель у цілому. |
| Версії з великою батареєю добре підходять для сім’ї | Ремонт після ДТП може бути дорогим | Краще переплатити за прозору історію, ніж брати найдешевший варіант. |
| Комфортніший характер, ніж у багатьох жорстких EV | Не така ефективність і ліквідність, як у Tesla | Варто порівнювати з Tesla Model Y не тільки за ціною, а й за сценарієм використання. |
У Volkswagen ID.4 ранніх років найбільше питань викликає софт: мультимедіа може працювати повільно, зависати, довго запускатися після старту або некоректно показувати камеру заднього виду. Перед купівлею варто перевірити версію ПЗ, чи були оновлення, як швидко вмикається екран, навігація, клімат, камера і чи немає помилок по електроніці після нічної стоянки.
Друге слабке місце — зарядка. У ID.4 зі США часто буде CCS1, у китайських ID.4 Crozz та ID.4 X може бути GB/T, тому авто треба не просто оглянути, а реально поставити на AC і DC-зарядку в Україні. Якщо швидка зарядка не стартує, зарядний порт погано фіксує конектор або потрібен дорогий адаптер, низька ціна машини вже не виглядає такою привабливою.
Окремо треба дивитися ходову частину і колеса. ID.4 важкий електрокросовер, а версії на великих 20–21-дюймових дисках можуть швидше зношувати шини, підвіску і сайлентблоки на поганих дорогах. На тест-драйві важливо слухати стуки спереду, перевірити рівномірність зносу шин і подивитися, чи немає вібрацій після 80–100 км/год.
Для ID.4 після ДТП найнебезпечніше не бампер або крило, а зона днища, батарея, силова електроніка, радіатори, тепловий насос, зарядний модуль, радари і фари. Типова помилка — купити “недорогий ID.4 зі США” після красивого косметичного ремонту, але без перевірки батарейного блоку, геометрії кузова, охолодження батареї та роботи швидкої зарядки.
| Походження | Плюси | Ризики | Що перевірити |
|---|---|---|---|
| США | Нижча ціна, багато вибору, часто багаті комплектації | ДТП, аукціон, CCS1, якість ремонту | VIN, фото аукціону, батарею, геометрію, зарядку |
| Європа | Зрозуміла зарядка, часто прозоріша історія | Вища ціна, пробіг, корпоративна експлуатація | Сервіс, пробіг, SOH, документи |
| Китай | Цікава ціна, свіжі роки, багате оснащення | GB/T, софт, мова, сервіс, перепродаж | Зарядку на реальній станції, адаптери, меню, комплектацію |
Важлива не тільки країна походження, а конкретний стан. Хороший ID.4 зі США може бути кращим за проблемний європейський, а китайський ID.4 може бути вигідним, якщо зарядка і сервіс зрозумілі.
Volkswagen ID.4 добре відчувається саме як сімейний електрокросовер, а не як “збільшений хетчбек на батарейці”. Висока посадка, тиха їзда, м’який старт з місця і відсутність вібрацій роблять його зручним для міста, передмістя і спокійної траси. У відгуках власники часто хвалять ID.4 за комфортні сидіння, просторий салон і те, що в автомобілі легко їхати довго без втоми.
За характером їзди ID.4 більше налаштований на комфорт, ніж на спорт. Він не такий різкий і “цифровий” за відчуттями, як Tesla Model Y, зате м’якше сприймається на поганій дорозі, спокійніше поводиться в місті й краще підходить тим, хто не хоче постійно відчувати жорстку підвіску. На трасі електрокросовер їде впевнено і тихо, але на високій швидкості витрата помітно зростає, тому для далеких поїздок краще дивитися версії з великою батареєю.
Динаміки Volkswagen ID.4 вистачає для щоденної їзди. Навіть задньопривідні версії не здаються повільними в місті, бо електромотор одразу дає тягу з місця. Повнопривідні AWD або GTX їдуть помітно жвавіше, але для вживаного авто в Україні це не завжди головний плюс: такі версії дорожчі, мають більшу витрату і потребують уважнішої перевірки батареї, підвіски та історії експлуатації.
Салон у ID.4 просторий і світлий. Попереду зручно сидіти навіть високим водіям, а другий ряд не виглядає “дитячим”: там нормальний запас для ніг і голови, рівна підлога та зручна посадка. Це важлива перевага ID.4 перед компактнішими електромобілями на кшталт Hyundai Kona Electric або Nissan Leaf, якщо авто купують не тільки для міста, а як основний сімейний кросовер.
Матеріали салону залежать від року, ринку і комплектації. У дорогих версіях ID.4 може мати приємні сидіння, панорамний дах, атмосферне підсвічування, проекційний дисплей, електроприводи, підігріви та інші опції. Але чекати від кожного ID.4 відчуття преміум-класу не варто: у салоні є мінімалістичний дизайн, багато сенсорного керування і місцями прості пластикові елементи. Саме мультимедіа та керування кліматом через екран або сенсорні панелі часто критикують у відгуках.
Багажник — одна з сильних сторін Volkswagen ID.4. Об’єм близько 543 л дозволяє без проблем возити дитячий візок, сумки, продукти або речі для подорожі. Зі складеним другим рядом об’єм збільшується приблизно до 1575 л, тому ID.4 підходить не тільки для щоденних поїздок, а й для дачі, сімейних виїздів і перевезення габаритних речей. Мінус — немає повноцінного переднього багажника, як у деяких конкурентів.
У щоденній експлуатації Volkswagen ID.4 може бути дешевшим за бензиновий або гібридний кросовер, якщо заряджати його вдома або на недорогому нічному тарифі. Менше витрат на паливо, простіше регулярне обслуговування і менший знос гальм добре поєднуються з комфортним сімейним характером авто.
Але економія працює тільки тоді, коли батарея жива, зарядка зручна, а авто не має дорогих наслідків ДТП. Якщо ID.4 купити після поганого ремонту, з проблемною батареєю або без нормальної можливості заряджатися вдома, вигода порівняно з бензиновим чи гібридним кросовером може швидко зникнути.
| Сценарій | Чи підходить ID.4 | Яку версію краще дивитися |
|---|---|---|
| Місто | Так | будь-яку справну, навіть з меншою батареєю |
| Передмістя | Так | краще 77/82 кВт⋅год |
| Траса | Так, але з плануванням | велика батарея RWD або AWD |
| Зима | Так, але запас падає | 77/82 кВт⋅год, бажано з тепловим насосом |
| Сім’я з дітьми | Так | Pro / Pro S або китайські багаті комплектації |
| Дача | Так | версія з нормальним кліренсом і не низьким профілем шин |
| Таксі | З обережністю | тільки з домашньою/власною зарядкою |
| Друге авто в сім’ї | Так | можна розглядати і меншу батарею |
| Єдине авто в сім’ї | Так | велика батарея і прозора історія |
| Далекі поїздки | Підходить не всім | краще 77/82 кВт⋅год з перевіреною DC-зарядкою |
| Модель | Кому підійде |
|---|---|
| Tesla Model Y | тим, хто хоче кращу ефективність, динаміку і ліквідність |
| BYD Song Plus vs Tesla Model Y | тим, хто порівнює китайський електро-SUV і Tesla |
| Hyundai Ioniq 5 | тим, кому важлива швидка зарядка і просторий салон |
| Kia EV6 | тим, хто хоче більш драйверський електрокросовер |
| Kia Niro | тим, кому потрібен економніший і компактніший EV |
| Hyundai Kona Electric | тим, хто шукає дешевший електромобіль для міста |
| Nissan Ariya | тим, хто хоче комфортний японський електрокросовер |
| MG ZS EV | тим, кому важлива нижча ціна входу |
| BYD Atto 3 | тим, хто дивиться новіші китайські електрокросовери |
| Nissan Leaf з пробігом | тим, хто хоче дешевший EV, але готовий до менших можливостей |
Якщо потрібен ширший вибір, варто подивитися порівняння електрокросоверів і окремий матеріал про китайські електрокросовери до $30 000.
Volkswagen ID.4 має сенс як просторий сімейний електрокросовер для України. Найкраще дивитися версії з великою батареєю, зрозумілим походженням і перевіреним SOH. Дешеві авто зі США після ДТП треба перевіряти особливо уважно, а китайські версії — тестувати на зарядці та по софту.
Volkswagen ID.4 з пробігом у 2026 році варто розглядати тим, хто хоче просторий сімейний електрокросовер дешевше Tesla Model Y, але не готовий миритися з дуже маленьким запасом ходу старих EV. Найрозумніший варіант — ID.4 з великою батареєю, зрозумілим походженням, перевіреним SOH і без серйозних пошкоджень після ДТП.
Найкращий варіант — велика батарея 77/82 кВт⋅год. Вона дає кращий запас ходу взимку, зручніша на трасі і простіша для майбутнього перепродажу.
Для великої батареї реально чекати приблизно 230–380 км залежно від швидкості, температури і шин. На трасі взимку запас може бути помітно нижчим, ніж у місті.
Більшість живих варіантів коштують приблизно $20 000–32 000. Найдешевші пропозиції часто пов’язані з ДТП, малою батареєю або нюансами імпорту.
ID.4 зі США часто дешевший, але потребує уважної перевірки ДТП і зарядного порту. Європейський ID.4 зазвичай дорожчий, зате простіший по зарядці та специфікаціях для України.
Можна, якщо ціна добра, авто нове або майже нове, а зарядка реально працює в Україні. Перед купівлею треба перевірити порт, адаптери, мову меню, софт і сервісну підтримку.
Основний кузов залишився впізнаваним, а головні покращення стосуються моторів, мультимедіа, софту, зарядки і комплектацій. Для покупця з пробігом важливіше дивитися конкретну версію, батарею і стан, а не тільки модельний рік.
Tesla Model Y зазвичай ефективніша, швидша і ліквідніша. Volkswagen ID.4 часто дешевший, комфортніший за характером і може бути кращим вибором для спокійної сімейної їзди.
Головна різниця не в якості збірки, а в специфікації для ринку: зарядний порт, софт, мова меню, комплектація, батарея, історія авто і подальша ліквідність. Для України найпростіший варіант зазвичай європейський ID.4, найдешевший — американський після аукціону, а китайський може бути вигідним, але потребує перевірки зарядки та софту.